• Jesienny konkurs recytatorski

• 30 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu odbyło się wręczenie nagród uczestnikom II Jesiennego konkursu recytatorskiego i pięknego czytania organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nielisz pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nielisz pana Adama Wala.

Cele jakie przyświecały konkursowi to:

• pielęgnowanie kultury języka ojczystego,
          • rozbudzanie zainteresowania sztuką recytacji oraz głośnego czytania,
          • krzewienie zamiłowania do literatury pięknej,
          • motywowanie do występów publicznych.

Tegoroczna edycja cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym może świadczyć znaczna ilość chętnych i konieczność rozłożenia prac komisji na dwa dni. Konkurs odbywał się w czterech grupach wiekowych:

I   dzieci przedszkolne,

II  uczniowie klas I – III,

III uczniowie klas IV – VIII,

IV młodzież i dorośli.

Bardzo cieszy fakt, że już od wieku przedszkolnego dzieci biorą udział w tego typu projektach, a rodzice i nauczyciele poświęcają czas, aby pomóc się przygotować małym artystom.

Rozdanie nagród swoją obecnością uświetnił Wójt Gminy Nielisz pan Adam Wal, który osobiście wręczył nagrody i dyplomy uznania uczestnikom oraz podziękowania: dla pani Dyrektor Magdaleny Stefańskiej, nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów, nauczyciela biblioteki.

Bardzo dziękujemy panu Wójtowi za obecność, a pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Nielisz - Dorocie Głogowskiej i jej pracownikom za organizowanie wspaniałych zajęć i konkursów oraz owocną współpracę z biblioteką i nauczycielami naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale przygotowanie oraz opiekunom
          i rodzicom za włożony wkład pracy.

Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

Iwona Szczepanik