• NOC BIBLIOTEK

• „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ” – pod tym hasłem obchodziliśmy w tym roku w Szkole Podstawowej w Nieliszu NOC BIBLIOTEK zorganizowaną we współpracy z  Biblioteką Publiczną Gminy Nielisz z siedzibą w Krzaku.

Rozpoczęliśmy  w tygodniu poprzedzającym Noc Bibliotek realizowanymi w szkole zajęciami z książką i rysunkiem z młodszymi dziećmi. Podczas zajęć uczniowie klas starszych czytali maluchom fragmenty książeczek dobranych do wieku słuchaczy. Chętne dzieci mogły dołączyć do czytania. Następnie były rozmowny i prace plastyczne związane z treścią usłyszanych opowiadań np. dokańczanie historii lub ilustrowanie usłyszanego fragmentu.

Starsi uczniowie naszej szkoły oraz gościnnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu wzięli udział w BIKE’owym spotkaniu autorskim z podróżnikiem Danielem Kocujem. Podróżnik w fascynujący sposób opowiadał o rowerowej podróży z Sydney do Szczecina. Gość na własnym przykładzie „podał receptę na realizację marzeń”. Udowodnił, że dzięki samozaparciu, wiedzy i pracy można realizować nawet wydawałoby się nierealne cele. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jak wiedza z bardzo różnych dziedzin pomogła w realizacji przedsięwzięcia. Słuchali, jak praca nad sobą i pokonywanie własnych słabości oraz budowanie relacji na swojej drodze prowadzi do sukcesu w realizacji zamierzeń oraz nawiązywania interesujących znajomości. Wszyscy obecni poznali wiele ciekawostek z krajów leżących na trasie podróży, poszerzyli wiedzę o szczegóły z życia codziennego mieszkańców oraz sposoby radzenia sobie z przeciwnościami w różnych środowiskach.

Pozostałe zajęcia w ramach tegorocznej Nocy Bibliotek zostały zorganizowane w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Nielisz pod kierunkiem pani dyrektor, gdzie przybyli uczniowie i rodzice spędzili czas wesoło i pasjonująco biorąc udział w zajęciach odpowiadającym zainteresowaniom.

Zapraszając do wspólnego świętowania starałyśmy się dotrzeć zarówno do dzieci i młodzieży, jak również do dorosłych mieszkańców gminy z uwzględnieniem gości z Ukrainy. Wszystkim bardzo dziękujemy. Myślę, że w przyszłym roku spotkamy się na Nocy Bibliotek w jeszcze liczniejszym gronie. Do zobaczenia. :-)

Iwona Szczepanik