Nawigacja

 • Rocznica nadania imienia Jana Króla Szkole Podstawowej w Nieliszu

  Rocznica nadania imienia Jana Króla Szkole Podstawowej w Nieliszu

  11 września w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu obchodziliśmy IV rocznicę nadania imienia i sztandaru naszej szkole. Uroczystość przebiegała pod hasłem „woła mnie zapłocie.”

       Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór do naśladowania w walce o patriotyzm do swojej ojczyzny. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Jan Król nie tylko był poetą ludowym, ale też wychowawcą. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu społeczeństwa  Nielisza. Uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandaró oraz odśpiewania hymnu szkoły.  

      Następnie pan dyrektor w swoim przemówieniu nawiązał do uroczystości nadania imienia szkole podstawowej i przekazania sztandaru dnia 11 września 2014roku. Wspomniał naszego patrona jako człowieka, który wszystko co czynił, czynił myśląc o innych, a przede wszystkim o Polakach. O swoim narodzie, jakże doświadczonym przez wojny. Walczył piórem, zostawiając nam wiersze, jako swój szacunek i umiłowanie ojczyzny - Polski. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili program słowno-muzyczny. Występ podobał się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wśród licznie zgromadzonych nauczycieli, uczniów byli goście przedstawiciele lokalnej władzy i świata kultury Gminy Nielisz. Jesteśmy dumni, że od czterech lat nasza szkoła nosi imię człowieka, jakim był Jan Król. Nasz patron to dla nas przykład i wyzwanie, by nie szczędzić sił, dając swój wkład w budowanie patriotyzmu. Powinniśmy budować swoje życie na wartościach, które zapewnią nam szczęście, pełny rozwój naszej osobowości i rozwój społeczeństwa.

  Opr. Edyta Karpiuk

   

 • Korowód Niepodległości

  Korowód Niepodległości
  08.06.2018

  Korowód rozpoczęliśmy przed dziedzińcem szkoły podniesieniem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego.

  Aby stworzyć podniosły nastrój tej uroczystości uczennice klasy piątej przygotowały krótki montaż poetycki. Następnie wszystkie klasy ustawiły się do wymarszu. Korowód otwierała i zamykała grupa młodzieży niosąca flagę narodową. Barwny korowód z biało-czerwonymi balonami, wstążkami, kwiatami przeszedł głównym traktem gminy Nielisz. Przemarsz młodzieży zabezpieczała miejscowa policja, ochotnicza straż pożarna oraz pomoc medyczna z miejscowego ośrodka zdrowia.

  Korowód wzbudził entuzjazm i duże zainteresowanie mieszkańców. / zobacz zdjęcia z Korowodu /

   

 • Poloneza czas zacząć...

  Poloneza czas zacząć...
  08.06.2018

   Dla uczczenia 100 - tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu postanowiły wspólnie ustanowić Rekord Polski w największej liczbie osób tańczących Poloneza.
  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu 08 czerwca 2018 roku o godz. 11.00 zaczęli tańczyć Poloneza.
  W tańcu uczestniczyły 72 pary, odświętnie ubranej młodzieży szkolnej.
  Taniec trwał 7 minut i 43 sekundy. Próbie bicia rekordu przyglądała się pozostała część społeczności szkolnej, która burzą oklasków nagrodziła tańczących. /Zobacz zdjęcia z Poloneza/

 • V edycja Konkursu DOŚWIADCZ FIZYKI

  V edycja Konkursu DOŚWIADCZ FIZYKI
  30.05.2018

  W środę, 30 maja 2018r odbył się finał V edycji konkurs DOŚWIADCZ FIZYKI organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jan Króla w Nieliszu we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS  w Lublinie.
  Głównym celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania fizyką wśród młodzieży klas siódmych szkół podstawowych oraz  klas gimnazjalnych. Uczniowie zgłaszali samodzielnie przygotowane doświadczenia,  które można było wykonać za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku lub urządzeń i zestawów zbudowanych prostymi metodami.

  W tym roku zgłoszono 48 doświadczeń ze szkół z  południowo - wschodniej  części  regionu  lubelskiego. Do finału zakwalifikowano 22 doświadczenia z 13 szkół, które zaprezentowano przed komisją, uczestnikami i publicznością w Szkole Podstawowej im. Jan Króla w Nieliszu.

  Zmagania uczniów oceniali:

  • Pan dr Waldemar Berej - Kierownik Pracowni Dydaktyki Fizyki UMCS (przewodniczący),
  • Pan Marek Budziński - pracownik Instytutu Fizyki UMCS
  • Pan Leszek Bober –Dyrektor, nauczyciel fizyki Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim,
  • Pan Andrzej Mazurkiewicz - nauczyciel fizyki w 1 Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu,

  Zdaniem komisji tegoroczne doświadczenia były ciekawe i wybór najlepszych trudny.

  • I miejsce otrzymał Kacper Mazurk ze Szkoły Podstawowej im Jana Króla w Nieliszu za „Karuzelę Helmholtza
  • II miejsce otrzymał Karol Typiak ze Szkoły Podstawowej im Jana Króla w Nieliszu za wykonany  „Generator Van de Graaffa” i prezentację doświadczeń z jego udziałem.
  • III miejsce -  Paulina Misiarz uczennica Szkoły Podstawowej w Sułowie za doświadczenie „Absorpcja promieniowania
  • IV miejsce  - Ewa Buczkowska ze Szkoły Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim za prezentację doświadczeń „Tornado w butelce
  • V miejsce - Mateusz Popielec ze Szkoły Podstawowej w Michalowie za doświadczenie „Napięcie powierzchniowe”.
  • VI miejsce Katarzyna Grzyb z Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej za „Domowy głośnik

  Ponadto wyróżnienia otrzymali:

   

  • Weronika Bartoszczyk ze  Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu za doświadczenie „Uciekające kulki”.
  • Jakub Ferenc ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim za „Wahająca się świecę”
  • Zofia Gnieciak ze Szkoły Podstawowej w Michalowie za doświadczenie: „Gdzie jest sadza?”
  •  Piotr Rataj ze Szkoły Podstawowej w Sułowie za samodzielnie wykonaną i prezentację „Cewki Tesli”

  Wszyscy uczestnicy dostali nagrody i upominki.
  Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za pomoc w przygotowaniu i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

   

  Zobacz:

 • Gala wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Mój szkolny kolega z Misji" - Niepokalanów 2018 r.

  Gala wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Mój szkolny kolega z Misji" - Niepokalanów 2018 r.

     Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu w roku szkolnym 2017/2018 wzięła udział  w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z Misji”. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zaangażowali się w akcję pozyskiwania środków na remont i wyposażenie szkoły w wiosce Mann w Republice Środkowoafrykańskiej. Organizatorem konkursu jest Dzieło Pomocy "Ad Gentes" w Warszawie.
     Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursu odbyła się 29 maja 2018 roku w Niepokalanowie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego. Eucharystii przewodniczył i homilię  wygłosił ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.


  Nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii charytatywnej klasa VII i gimnazjum.
  II miejsce w kategorii literackiej zajęła nasza uczennica Emilia Stefańska z klasy V.


  Dyplomy i nagrody wręczał ks. bp Jerzy Mazur oraz ks. dr Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.
  Po zakończonej uroczystości wszyscy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek i zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny.

  Nasza szkoła znalazła się w ścisłej czołówce konkursu w skali ogólnopolskiej co jest dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem. Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom i ludziom dobrego serca, którzy włączyli się do akcji i dzięki Wam osiągnęliśmy sukces. Dziękujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.                                                                                                                                                                          Stanisława Król

   

 • Warsztaty garncarskie klasy IIIb

  Warsztaty garncarskie klasy IIIb
  21.05.2018

  Dnia 21 maja 2018r. klasa IIIb pod opieką Bernadety Lachowicz i Krystyny Mazurek uczestniczyła w warsztatach garncarskich w MDK w Szczebrzeszynie.

  Uczniowie pod opieką Agnieszki Wróbel lepili naczynia z gliny. Następnie udali się na zwiedzanie miasta i pyszne lody. Uczestnicy odwiedzili też Straż Pożarną w Szczebrzeszynie. Strażacy zapoznali nas ze sprzętem gaśniczym,. nowymi samochodami ratowniczymi oraz metodami walki z żywiołem. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  / Zobacz zdjęcia w galerii /

  Bernadeta Lachowicz

   

   

   

 • XI Gminny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas III „Wiem o czym czytam”

  XI Gminny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas III „Wiem o czym czytam”

  W dniu 24 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się już XI Gminny Konkurs Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla klas III. Do konkursu przystąpili  uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Nielisz wyłonieni w eliminacjach klasowych.
  Głównym celem konkursu było sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Uczniowie na podstawie przeczytanych tekstów odpowiadali na pytania.                                         
  Wyniki tegorocznego konkursu przedstawiają się następująco:

  I miejsce – Maja Jaworska – kl. IIIb, Szkoła Podstawowa w Nieliszu;
  II miejsce – Marcelina Pawluk – kl. IIIa, Szkoła Podstawowa w Nieliszu;

  II miejsce – Olga Dudek – kl. IIIb, Szkoła Podstawowa w Nieliszu;
  III miejsce – Emilia Daniłowicz – kl. III, Szkoła Podstawowa w Złojcu.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Nielisz.

  Zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

  A. Chmiel

 • Uroczystość posadzenia Dębu Niepodległości

  Uroczystość posadzenia Dębu Niepodległości
  Uroczystość posadzenia Dębu Niepodległości odbyła się 27 kwietnia 2018 roku. Wprowadzeniem była akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, po której cała społeczność szkolna przeszła na dziedziniec, by tam w obecności pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu i Gimnazjum im. Agaty Mróz w Nieliszu upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Ceremonia sadzenia dębu rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Symboliczne posadzenie dębu nastąpiło przy czynnym udziale dyrekcji szkoły: pana Dariusza Bryka i pani Magdaleny Stefańskiej, księdza proboszcza Dariusza Soniaka, przewodniczącego Rady Gminy pana Jerzego Nowińskiego oraz przedstawicieli wszystkich klas naszej szkoły.
  Pod dębem umieściliśmy butelkę z podpisami uczestników tego wydarzenia.
  E.Wityk
 • Powitanie wiosny

  Powitanie wiosny

  Tegoroczna zima dała nam się we znaki. Mróz i śnieg nie odpuszczały i nie pozwalały nadejść upragnionej wiośnie. Przedszkolaki postanowiły temu zaradzić i wygonić złą zimę. W tym celu 22 marca 2018 roku wybrały się na pobliski plac, aby pożegnać zimę. Pięknie udekorowaną Marzannę – symbol złej zimy wywiozły na sankach, a następnie rzucały do niej śnieżkami, żeby szybciej odeszła. Potem dzieci korzystając jeszcze z dość dużych zapasów śniegu ostatni raz tej zimy lepiły  bałwany, rzucały śnieżkami oraz zjeżdżały z górki na sankach. Po takim pożegnaniu zima się namyśliła i odeszła, a my możemy już cieszyć się  z nadchodzącej wiosny i podziwiać jej pierwsze oznaki.

  Maria Rycaj

 • Najlepszy Przyjaciel Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed

  Najlepszy Przyjaciel Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed
  17.03.2018

  17 marca 2018r trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w turnieju o tytuł  „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed”. Turniej odbył się na terenie Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu podczas eventu z racji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.
  Drużyny z naszej szkoły to:

  1. Gabriela Misiarz i Michał Jachorek klasa I b – wychowawca Małgorzata Pawlak – Warchoł,
  2. Sandra Pomarańska i Karol Małek klasa I b – wychowawca Małgorzata Pawlak – Warchoł,
  3. Maja Jaworska i Patryk Schab klasa III b – wychowawca Bernadeta Lachowicz.


  W turnieju wzięło udział 12 drużyn. Pierwszy etap polegał na prezentacji strojów Wróżki Zębuszki i Zębowego Rycerza. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 drużyn, w tym jedna z naszej szkoły w składzie: G. Misiarz i M. Jachorek – klasa I b. Następnie odbył się test wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia jamy ustnej i stomatologii. Uczniowie odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania.

  Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce o tytuł „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed”. 

  Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. W przygotowanie strojów bardzo zaangażowali się rodzice, za co serdecznie dziękujemy.  

  Najlepszy Przyjaciel Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed - Obrazek 1 Najlepszy Przyjaciel Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed - Obrazek 2 Najlepszy Przyjaciel Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed - Obrazek 3


  M. Pawlak – Warchoł,  B. Lachowicz

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Moja ulubiona bajka"

  Rozstrzygnięcie konkursu "Moja ulubiona bajka"
  W dniu 12 marca 2018 roku  rozdaliśmy nagrody w V edycji  wewnątrzszkolnego  konkursu plastycznego dla przedszkolaków  „ Moja ulubiona bajka”.  Celem konkursu było zachęcenie  rodziców do  czytania bajek dzieciom   oraz  wspólnego wykonywania prac plastycznych – ilustracji do bajek.

  W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa ilość przedszkolaków- otrzymaliśmy aż 49 prac. Komisja konkursowa postanowiła, że żadna praca nie zostanie odrzucona , ponieważ każda  wymagała wysiłku  i  zaangażowania zarówno dzieci jak i rodziców. Jednak ze względu na estetykę i wkład pracy wyróżniono dzieła, które zawisły  w naszej galerii. Wystawę  prac można podziwiać w holu głównym naszej szkoły.

  Sponsorem nagród w konkursie był Bank Spółdzielczy w Nieliszu oraz Rada Rodziców.

  Organizatorami konkursu są wychowawczynie oddziałów przedszkolnych: Maria Rycaj, Elżbieta Roczeń, Jolanta Bubiłek.

  Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy  do dalszego rozwijania zainteresowań czytelniczych i plastycznych.

  Maria Rycaj

   
 • Powszechna Nauka Pływania

  Powszechna Nauka Pływania
  07.03.2018

   

              Od 6 marca 2018r. uczniowie klas I biorą udział w Programie Powszechnej Nauki Pływania.

  Udział w tym programie zadeklarowało 100 % pierwszoklasistów. Główne cele tego programu to: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania oraz profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy.
  W każdy wtorek wyjeżdżamy na basen do Krasnegostawu. Tam  pod okiem  instruktorów uczniowie oswajają się z wodą i nabywają umiejętność pływania. Do pomocy przy wyjazdach bardzo chętnie angażują się rodzice.

  / Zobacz zdjęcia .../

  Wychowawcy klas I

 • „Dla Mai”,

  Kochani!

  Nasza koleżanka potrzebuje pomocy. Dziś ona, jutro możesz to byc ty.

  Dnia 11 marca  2018 w naszej szkole organizowana jest akcja charytatywna „Dla Mai”, więc weź sprawy swoje ręce:

  • przyjdź z rodzicami na aukcję prac pokonkursowych „Na anielskich skrzydłach”,
  • przyjdź z rodzicami na mecze w piłkę nożną jako kibic,
  • przyjdź z rodzicami i wrzuć do puszki pieniążek ”od serca z sercem”.

  Program akcji:

  • Od godz. 10.00.  rozgrywki w piłkę nożną
  • Od godz. 14.00 aukcja prac

                                                                                            Liczymy na  Ciebie …..

   

  y na  Ciebie …..

 • MOBILNE PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE

  MOBILNE PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE
                   W dniu 28 lutego w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny Mobilnego Planetarium. Na wstępie Pan Kometa opowiedział nam o kosmosie, pokazał  przyrządy astronomiczne używane w dawnych czasach i wyjaśnił do czego one służyły, wspomniał też o naszym słynnym astronomie Mikołaju Koperniku. Pokazał  nam lunetę, model  rakiety i promu kosmicznego oraz wyjaśnił  na jakich zasadach one działają.  Dzieci miały możliwość obejrzenia, a nawet sprawdzenia dotykiem różnych  meteorytów. Prowadzący zaprezentował nam też model układu planetarnego. Dzieci zapoznały się z kolejnością występowanie planet w układzie planetarnym. Po przedstawieniu najważniejszych informacji zostaliśmy zaproszeni do Mobilnego Planetarium na film o kosmosie.  Z zaciekawieniem oglądaliśmy przygody bociana podróżującego po różnych planetach.

   

   Dzieci były bardzo zainteresowane pokazem, chętnie odpowiadały na pytania Pana Planety wykazując się dość dużą wiedzą o kosmosie. Zadowolone  wróciły do swoich sal lekcyjnych. Jeszcze długo  komentowały to, co zobaczyły na pokazie. Od tej pory coraz częściej sięgają po czasopisma i albumy dotyczące kosmosu.
  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

   

   

  Maria Rycaj
 • NA ANIELSKICH SKRZYDŁACH

  NA ANIELSKICH SKRZYDŁACH

          13 lutego 2018 r. w auli naszej szkoły odbyło się rozstrzygnięcie VII Gminnego Konkursu Plastycznego „Na Anielskich Skrzydłach”. Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury  w Nieliszu. Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z gminy Nielisz. Tego roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac bo aż 204 w dwóch kategoriach: prace na płaszczyźnie oraz formy przestrzenne.

  Wśród laureatów konkursu było wielu uczniów naszej szkoły, a ich piękne i niezwykłe oryginalne prace znajdują się na

  wystawie pokonkursowej, którą można zwiedzać i podziwiać.

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

   

  Justyna Malinowska

   

 • SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU KONKURSU „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI"

  SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU KONKURSU „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI"

    W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Króla z oddziałami gimnazjalnymi w Nieliszu przystąpiła po raz pierwszy do Ogólnopolskiego Konkursu „Mój  Szkolny Kolega z Misji”. Na wstępie realizacji tego przedsięwzięcia wybraliśmy kategorie uczestnictwa: literacka, plastyczna, muzyczna, i charytatywna. Nauczyciele i wychowawcy poinformowali o tym konkursie uczniów podczas lekcji wychowawczych i innych zajęć edukacyjnych. W czasie Tygodnia Misyjnego uczniowie oglądali filmy „Dzieci Afryki” oraz „Afrykańska szkoła”. 13 listopada 2017 roku odbyła się animacja misyjna. Naszą szkołę odwiedzili o. Bogusław Żero Misjonarz Afryki oraz s. Cecylia Bachalska Misjonarka Afryki Siostra Biała. Pragnęliśmy w ten sposób ukazać młodzieży problemy, z którymi borykają się ich rówieśnicy w Afryce, wzbudzić poczucie więzi z ludźmi potrzebującymi pomocy, zachęcić do aktywnego uczestnictwa w akcjach charytatywnych. Następnie opracowaliśmy  szczegółowy plan działań, dotyczący kategorii charytatywnej. 

  Kategoria charytatywna   była realizowana w następujący sposób:

  1. Na zajęciach plastycznych uczniowie gimnazjum wykonali wiązanki oraz wieńce nagrobne, które były sprzedawane przed Kościołem Parafialnym w Nieliszu.

  2. Pozyskaliśmy sponsorów; Państwo Marianna i Adam Łuczka ogrodnicy z Płoskiego koło Zamościa ofiarowali nam nieodpłatnie 30 doniczek chryzantem. Sprzedawano je podczas zebrania rodzicielskiego w Szkole Podstawowej w Nieliszu.  Dochód ze sprzedaży przeznaczono na cele misyjne.

  3. Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wykonali stroiki świąteczne
  i aniołki, które były sprzedawane w Szpitalu Powiatowym w Biłgoraju.

  4. W dniach 18 – 22.12.2017 roku w Szkole Podstawowej w Nieliszu odbył się kiermasz świąteczny podczas którego sprzedawane były ozdoby świąteczne, stroiki, świece
   i aniołki.

  5. Nawiązaliśmy współpracę z OO. Bernardynami z Radecznicy. W niedzielę
  28 stycznia 2018 roku  podczas Mszy świętych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nieliszu grali i śpiewali kolędy, przedstawili jasełka a później kwestowali przed Sanktuarium
  św. Antoniego, zbierając pieniądze na remont szkoły w Mann. W ten sposób pragnęliśmy włączyć sąsiednią parafię w dzieło misyjne.

  6. W niedzielę 28 stycznia 2018 roku młodzież z Nielisza odwiedziła również Parafię p.w. św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach, gdzie przedstawiła jasełka i zbierała ofiary na misje
   

   

  Ewaluacja:

  Projekt edukacyjny „Mój Szkolny Kolega z Misji” realizowaliśmy od września 2017 do marca 2018 roku. Podjęliśmy różnorodne inicjatywy:  wykonanie i sprzedaż wieńców nagrobnych i stroików świątecznych, pozyskanie sponsorów, sprzedaż chryzantem, organizacja kiermaszu świątecznego. Zaangażowaliśmy w realizację akcji całą społeczność  szkolną oraz Parafię Nielisz. Staraliśmy się zainteresować naszym projektem społeczność lokalną,  sprzedając  chryzantemy w szkole podczas wywiadówki. Swymi działaniami sięgnęliśmy poza granice powiatu zamojskiego, gdyż sprzedawaliśmy stroiki świąteczne
  w szpitalu w Biłgoraju. Do współpracy  zaprosiliśmy sąsiednie parafie; w Radecznicy
   i Trzęsinach.  Uczniowie naszej szkoły kwestowali tam na cele misyjne.  W realizacji projektu zaangażowali się wszyscy nauczyciele, organizując spotkanie z misjonarzami oraz  różne akcje charytatywne.  

  Maria Koprowska

 • Jasełka w Trzęsinach

  Jasełka w Trzęsinach

     W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji„ uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu kolędowali 28 stycznia w Kościele św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach oraz św. Antoniego w Radecznicy. Koordynatorem konkursu jest Pani Maria Koprowska. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, całego chórku, solistów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobności zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

  Przedstawienie było wspaniałe. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, co potwierdziła ofiarność parafian na szczytny cel misyjny. Na zakończenie jeden z aktorów złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne. Cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

  Edyta Karpiuk

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka
      Dzień Babci i Dziadka obchodzony corocznie w naszej placówce jest bardzo ciepłym i serdecznym dniem,  mimo dość niskich temperatur na dworze. W tym roku dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków  na  tą wspaniałą uroczystość dnia 24 stycznia.

   

      Zaproszeni  goście licznie przybyli, by podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła grupa maluchów  swoim występem artystycznym. Następnie grupa pięciolatków przedstawiła inscenizację „Przyjaciele Bałwanka”, a na końcu wystąpiły sześciolatki ze swoim koncertem życzeń. Hitem uroczystości był taniec  w wykonaniu chłopców z najstarszej grupy, przebranych za „babuszki”. Na końcu dzieci zaśpiewały uroczyste „Sto lat” i wręczyły dziadkom i babciom laurki – w tym roku miały one  kształt filiżanki z saszetką herbaty. Nie jednemu widzowi  zakręciła się łza w oku, a  oklaskom nie było końca. Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek. Dziadkowie z wnukami na kolanach miło spędzili czas przy gorącej herbatce.

   

   Uroczystość przygotowały panie Maria Rycaj, Elżbieta Roczeń, Jolanta Bubiłek, Marzena Ciurysek, Diana Pastuszak.

  Podziękowania należą się również rodzicom, którzy pomogli wykonać laurki i  stroje na inscenizację oraz przygotowali przyjęcie, no i oczywiście przywieźli zacnych gości.

  Dziękujemy za wspólne chwile spędzone w miłej atmosferze i zapraszamy za rok!

   

   

  Maria Rycaj
 • Pójdźmy wszyscy do stajenki…

  Pójdźmy wszyscy do stajenki…

  Znalezione obrazy dla zapytania ornamenty boże narodzenie Dwa dni dzieliło nas do Świąt Bożego Narodzenia, które spędziliśmy w gronie najbliższych nam osób – naszych rodzin. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy to również jedna wielka rodzina. W naszej Szkole Podstawowej im. Jana Króla świąteczna atmosfera zapanowała już 22 grudnia. Tegoroczna Wigilia miała szczególny charakter, gdyż gospodarzem był Wójt Gminy Nielisz Adam Wal oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Króla. Przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele Instytucji działających na terenie gminy, Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu wraz z gronem pedagogicznym i uczniami. Wszyscy razem zebrali się w nowo otwartej hali, by wspólnie kolędować. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje z żywymi, pachnącymi lasem choinkami , przystrojonymi niepowtarzalnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami. W sali, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestników szkolnej wigilii był również tradycyjny żłóbek pachnący prawdziwym sianem. Jasełka przygotowali uczniowie obu szkół Gminy Nielisz. Mali artyści odgrywali różne sceny przybliżające dzieje narodzin Pana Jezusa. Pastorałki, kolędy i skłaniający do refleksji występ uczniów wprowadziły wszystkich zebranych w klimat tych najpiękniejszych polskich świąt. Każda scena zakończona była kolędą lub pastorałką. Również bogata sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt. Po jasełkach było składanie życzeń przy opłatku, śpiew kolęd  i poczęstunek dla zaproszonych gości.Takie wspólne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także wspólne spotkania zgodne z naszą polska tradycją. Wszystkim, którzy przeżywali z nami ten dzień, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych...,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

  Edyta Karpiuk

 • Wizyta w szpitalu wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Nieliszu

  Wizyta w szpitalu wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Nieliszu

  W dniu 21 listopada 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Nieliszu udali się z wizytą  do szpitala w Biłgoraju. Celem wyjazdu było uwrażliwienie uczniów na potrzeby ludzi chorych i cierpiących, wzbudzenie empatii i zachęcenie do niesienia im pomocy. Młodzież odwiedziła Oddział Wewnętrzny i Pediatryczny. Zapoznała się z pracą personelu medycznego, prowadziła rozmowy z pacjentami, pocieszała ich, wspierała dobrym słowem, pomagała osobom potrzebującym.  Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu
  Nielisz 278
  22-413 Nielisz
 • 84 63-12-703

Galeria zdjęć