• BEZPŁATNE SZKOLENIA W ZAKRESIE OBSŁUGI INTERNETU

 • Zaproszenie na turniej tenisa stołowego "Pomóżmy misjonarzom"

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane na terenie naszej szkoły i całej gminy zasilą fundację WOŚP i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tegoroczny, 27 już finał WOŚP, odbywał się pod hasłem "gramy dla dzieci małych i bez focha". Serdecznie dziękujęmy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za udział w akcji.

 • Bóg się rodzi moc truchleje ....

  20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Króla z bożonarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych Gości wystąpili uczniowie prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy  i pastorałki. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...).” Sceneria i jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności. Pan Wójt złożył najlepsze życzenia, wspaniałych świąt i dobrego Nowego Roku a Dyrekcje szkół naszej gminy życzyli przyjaznych świąt w gronie rodziny, przyjaciół dla uczniów i rodziców.  Do życzeń dołączyła się Dyrektor gminnej biblioteki. Na zakończenie zgromadzeni Goście, Rodzice, Uczniowie podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu wigilijnego na którym gościły potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia. Wszystkim, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych, „bo zawsze wtedy nadchodzi, ta jedyna Noc w roku”.

  Bóg się rodzi moc truchleje .... - Obrazek 1

  „Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,
   Niech odejdzie z życia to, co Was zasmuca. Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,
  Radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.
  Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,
  Bóg raz jeden w życiu, na ten świat przychodzi.
  By odkupić winy wszystkich ludzi świata,
  By bliskich pojednać, a nawet pobratać.
  Niech radość ogromna rozświetli Wam lica,
  Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
  W tym akcie składajcie, najlepsze życzenia,
  Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.”

  Edyta Karpiuk

 • Ogólnopolska Zbiórka Żywności „TAK. POMAGAM!”

  W dniach 7-8 grudnia 2018 roku Wolontariusze SKC  włączyli się do XV Jubileuszowej Ogólnopolskiej akcji „TAK POMAGAM!”, zbierali żywność długoterminową  w sklepach: Lewiatan w Nieliszu oraz Delikatesy Centrum w Radecznicy.

 • 20 Rajd Mikołajkowy Stara Huta 2018

  W dniu 08.12.2018 r. uczestniczyliśmy w kolejnym już rajdzie, tym razem "Mikołajkowym". Drużyna nasza liczyła 36 osób (w tym rodzice i opiekunowie) a cały rajd liczył około 200 osób. Wędrowaliśmy trasą z Bondyrza przez Lasowce do Starej Huty w Gminie Krasnobród. Na mecie powitał nas św. Mikołaj, po upieczeniu kiełbasek odbyły się konkursy. Tradycyjnie były to: krajoznawczy, piosenki i sprawnościowy, w których oczywiście braliśmy udział. Mimo, że pogoda specjalnie nie dopisała   był to udany rajd, którego będziemy długo wspominać, Był to ostatni rajd w tym roku kalendarzowym, następny odbędzie się w marcu a będzie to rajd zimowy "Wzgórzami Roztocza". 

   

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Pasowanie na przedszkolaka

  Dnia 19.11.18r. w naszym przedszkolu odbyło się ważne wydarzenie – „Pasowanie na Przedszkolaka”. W tej uroczystości brały udział dzieci z grupy 3-4 latków oraz dzieci 5 i 6 letnie, które w tym roku po raz pierwszy przyszły do przedszkola. Wszystkie dzieciaki  dzielnie zaprezentowały przygotowaną część artystyczną  przed swoimi rodzicami i starszymi kolegami oraz Panem Dyrektorem. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami.  Po złożonym przyrzeczeniu Pan Dyrektor za pomocą symbolicznego lizaka dokonał pasowania każdego przedszkolaka. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki ufundowane przez rodziców. Po pasowaniu dzieci udały się na słodki poczęstunek. 

  Jolanta Bubiłek

 • Rekordowy Polonez na 100-lecie Niepodległości

  Rekordowy Polonez na 100-lecie Niepodległości

           W dniu 9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyła się gala podsumowująca projekt „SZKOŁY DLA NIEPODLEGŁEJ”  z udziałem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka, Księdza Biskupa dr Mariana Rojka i wielu innych znakomitych gości oraz szkół, które brały udział w tym przedsięwzięciu.

  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego w ramach akcji „Dzień dla Niepodległej”. Następnie odbyły się wystąpienia okolicznościowe oraz prezentacja przedsięwzięć zrealizowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działań Kuratorium Oświaty w Lublinie.

  Po części oficjalnej wręczone zostały Certyfikaty Biura Rekordów szkołom i placówkom oświatowym uczestniczącym w projekcie „Rekordowy polonez na 100-lecie Niepodległości”.

  Nasza szkoła również otrzymała Certyfikat Biura Rekordów i uczestniczyła w wyżej wymienionej gali.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

 • Rocznica odzyskania niepodległości

  Rocznica odzyskania niepodległości - Obrazek 1

  …Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu…             Jan Paweł  II

  Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Uczniom i  Absolwentomktórzy uczestniczyli            i współtworzyli tak ważną dla nas Polaków 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.             Bo polskość odczuwamy wszędzie tam, gdzie pojawia się hymn, godło, flaga - nasze symbole narodowe. Obecność wszystkich Was, w tak piękną i ważną rocznicę to dowód na to, że w pełni jesteście Polakami. Jesteśmy bardzo wzruszeni

  i bardzo wdzięczni.

  Serdecznie dziękujemy

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Ślubowanie Pierwszoklasistów
  29.10.2018

  W dniu 29 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej. Ślubowanie uświetnili swoją obecnością rodzice pierwszoklasistów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas II - VIII z wychowawcami. 
    Pierwszoklasiści – których w tym roku jest 29 – wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wiersze i śpiewając piosenki. Z dumą powtarzali tekst „Katechizmu polskiego dziecka” W. Bełzy oraz tekst ślubowania. Występ pierwszoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania. Dzieci przygotowały wychowawczynie: p. Jolanta Czyż  i  p. Bernadeta Lachowicz. Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonał Pan Dyrektor Dariusz Bryk specjalnie na tę okazję przygotowanym ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści dostali również dyplomy i upominki.
                                                                                                                                                                                Jolanta Czyż
   

 • Wycieczka przedszkolaków na Posterunek Policji w Nieliszu

  Wycieczka przedszkolaków na Posterunek Policji w Nieliszu
  W dniu 16 października 2018 roku przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły Posterunek Policji w Nieliszu. Celem głównym wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów i zwiedzenie Posterunku  Policji oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Na początku pan policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa  i pokazał dzieciom  bezpieczne pozycje chroniące przed atakiem niebezpiecznych zwierząt oraz zaprezentował umiejętności psów tropiących. Następnie  dzieci oglądały radiowozy policyjne oraz łódź  ratunkową, używaną podczas akcji ratowniczych na Zalewie w Nieliszu, no i oczywiście, nastąpił krótki pokaz sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Potem dzieci miały możliwość przymierzenia wyposażenia policjanta, czyli kamizelek ratunkowych i kuloodpornych, kajdanek, pałki policyjnej itp. Przedszkolaki były najbardziej zafascynowane pokazem umiejętności psa tropiącego. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły pracownikom policji własnoręcznie wykonany obrazek. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu ciekawych wrażeń, a wielu przedszkolaków zadeklarowało wstąpienie w szeregi Policji.

   

   Maria Rycaj
 • Finał konkursu „P jak polski” w naszej szkole

  Finał konkursu „P jak polski” w naszej szkole
  29.10.2018

  W dniach 17, 18 i 25 października 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty finał konkursu „P jak polski”, którego organizatorem była Fundacja PRO.PL.

  Konkurs okazał się wielkim sukcesem, gdyż prace naszych uczniów zostały najwyżej ocenione:

  -  w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE:"Elo ziom" Emila Pawelczyka , ucznia klasy Va - praca przygotowana pod opieką pani Barbary Pastuszak.

  -  w kategorii GIMNAZJA:"Tak mówimy. Słownik gwary uczniowskiej" Julii Jonasz, Oliwii Krawczyk, Kamili Kołcz, Karoliny Świstowskiej, Pauliny Świstowskiej i Kingi Rzemieniak, uczennic klasy III gimnazjum – praca przygotowana pod opieką pani Renaty Łazowskiej-Zając.

            Liczna grupa naszych uczniów otrzymała też wyróżnienia:

  klasa V a: Daria Bojar, Oliwia Kapuśniak, Mikołaj Król, Kacper Smutniak

  klasa VI a: Emilia Stefańska i Aleksandra Bartoszczyk

  Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpiło 1 października 2018 r. Oprócz upominków rzeczowych dla zwycięzców, społeczność szkolna została  nagrodzona trzydniowym finałem, który odbył się w naszej szkole.

  W ciągu tych trzech  dni, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele uczestniczyli w otwartych spotkaniach i warsztatach prowadzonych przez  znanych i cenionych językoznawców, pracowników Uniwersytetu Warszawskiego oraz osoby związane z kulturą i mediami.

  Ich głównym tematem była gwara młodzieżowa, historia powstawania nazw  oraz znaczenia słów i frazeologizmów.

  Spotkania otwarte prowadzili: prezes Fundacji PRO.PL, językoznawca, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego -  dr Agata Hącia, dr hab. Izabela Winiarska- Górska- historyk języka polskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, autorka publikacji językoznawczych oraz tłumacz i językoznawca-  Rafał Tondera.

  Podczas warsztatów uczniowie pracowali nad sztuką autoprezentacji, odbyli też krótki trening twórczości. Nauczyciele natomiast mieli rzadką okazję uczestnictwa w warsztatach poświęconych emisji głosu.  Wszystkie zajęcia odbywały się pod kierunkiem świetnych fachowców: Jarosława Górskiego- dziennikarza i recenzenta literackiego, autora książek dla dzieci,  dr Magdaleny Majdak – nauczyciela emisji głosu, pracownika Instytutu Języka Polskiego PAN, Biserki Čejović – autorki programów edukacyjnych dla młodzieży i dziennikarza radiowo – telewizyjnego Patryka Kuniszewicza.

  Niezwykle interesujące było też spotkanie z panią Joanną Olech- autorką książek dla dzieci i młodzieży, grafikiem i ilustratorką, która zachęcała i motywowała uczniów do podejmowania prób pisarskich, odwagi w poszukiwaniu własnej drogi i pracy nad samorozwojem.

              Konkurs „P jak polski” został zorganizowany przez Fundację PRO.PL, dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Ojczysty – dodaj do ulubionych” i jest częścią akcji „To nasz język”. Patronat nad konkursem sprawuje Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

              Wszystkim prowadzącym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy udziału w tak prestiżowym konkursie.

  Więcej szczegółów na stronie Fundacji <<<<<<kliknij>>>>>

  Oto program finału w Nieliszu <<<<<kliknij>>>>>

  Galeria zdjęć <<<<< kliknij>>>>>

                                                                                           opracowała: Renata Łazowska- Zając

 • 49 Rajd "Pieczony Ziemniak" już za nami
  21.10.2018

  W dniu 20 października uczestniczyliśmy w dorocznym 49 Rajdzie"Pieczony Ziemniak". Tym razem wędrowaliśmy po gminie Suciec na trasie Śusiec-Wólka Łosiniecka-Cygańskie Ogrody"-Łosiniec ok. 6 km. Niewiarygodne ale podczas wędrówki nazbieraliśmy mnóstwo grzybów w tym nawet borowiki. Przed metą zapaliliśmy lampkę na cmentarzu wojennym żołnierzy września 1939 r. i dowiedzieliśmy się o walkach jakie miały miejsce pod Łosińcem i okolicy. A na mecie czekały nas pyszne pieczone ziemniki i wiele konkursów, w których braliśmy udział i wygraliśmy wiele nagród. W rajdzie uczestniczyło ponad 250 osób (małych i dużych). A jak było zobaczcie sami w galerii. Więcej zdjęć na stronie PTTK O/Zamość <<<<<kliknij>>>>

 • 40 – lecie Pontyfikatu Jana Pawła II

   

   

  16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Króla
  w Nieliszu odbyła się akademia z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, który przybliżył nam życie Ojca Świętego Jana Pawła II, jego osobowość, wrażliwość na drugiego człowieka. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”.
  Św. Jan Paweł II ukazał nam tajemnicę Boga jako Ojca, która stanowi wzór dla ojcostwa ziemskiego. Za najważniejszą cechę ojcostwa Boga papież uznał zdolność do nieskończonej miłości, do ofiarowywania się bez zastrzeżeń i bez miary. To przesłanie stanowi dla nas zachętę do naśladowania.

 • Dzień Edukacji 2018

  „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje –przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”                                                                                                   

  J. Korczak

  W naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uroczysty apel odbył się w auli szkolnej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd pod hasłem „Grona dla Grona”. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos przekazano Dyrekcji Szkoły, którzy złożyli życzenia zdrowia, radości          i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Młodzi artyści piosenką         i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych miłych słów, popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Duża radość uczniów nastąpiła, kiedy Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa- Lubelski Oddział Regionalny Pan Krzysztof Gałaszkiewicz, wręczył dla naszej szkoły  komplety  komputerów. Pan Dyrektor Szkoły podziękował występującym uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali cały apel.

  Opr. Edyta Karpiuk

 • Akcja „Kromka Chleba dla sąsiada”
  15.10.2018

  W dniach 21-22 września 2018 roku Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami Anną Wojciechowską i Marią Koprowską zbierali żywność w Biedronce w Szczebrzeszynie oraz Delikatesach Centrum w Radecznicy. Celem akcji było uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby dzielenia się
  a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów i uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka
        W dniu 20 września  obchodzony jest  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, my też postanowiliśmy go uczcić wspólną zabawą. Tego dnia zorganizowaliśmy imprezę integracyjną dla przedszkolaków i ich rodziców.  Okazja była podwójna ponieważ  jednocześnie świętowaliśmy  Święto Pieczonego Ziemniaka.  W tym celu  wybraliśmy się  na Stanicę Wędkarską w Nawozie. Tradycyjnie,  starsze przedszkolaki poszły na stanicę pieszo, a maluchy przyjechały z rodzicami. Imprezę rozpoczęliśmy wspólnymi zabawami i pląsami przy muzyce. Kolejną atrakcją były konkursy z ziemniakiem w roli głównej.  Później rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek  w postaci grillowanych ziemniaków i kiełbasek (były przepyszne  - co dało się zaobserwować po umorusanych buziach dzieci). Potem pozwoliliśmy dzieciom się wyszaleć i pobawić się w dowolne zabawy z wykorzystaniem różnych przyrządów gimnastycznych.  Oczywiście chłopcy najchętniej kopali piłkę, a  dziewczynki uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Atrakcji było co niemiara. Impreza się udała, między innymi, dzięki pięknej pogodzie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy autobusem do szkoły. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy i wspólną zabawę.
  Maria Rycaj
   
 • 49 Rajd "Rydz na Patelni"
  06.10.2018

  W dniu 06. października uczestniczyliśmy w 49 Rajdzie "Rydz na Patelni"

 • Wycieczka integracyjna klas 4a oraz 4b do Zwierzyńca 27 września 2018 r.
  02.10.2018

             W czwartek 27 września klasy 4a oraz 4b z wychowawcami  Panią  Justyną Malinowską oraz Panią Ewą Wityk a także  z Panią Małgorzatą Rybak  i panem Adamem Jaroszem – przewodnikiem wybrały się na wycieczkę do Zwierzyńca. Pierwszym punktem programu było zdobycie Bukowej Góry i poznanie ciekawych informacji dotyczących spotykanych po drodze miejsc. Wspinaczka okazała się bułką z masłem, więc po krótkim odpoczynku i podziwianiu widoków grupa ruszyła  w dalszą drogę. Drugim punktem w programie było odwiedzenie cmentarza we wsi Sochy, na którym pochowani zostali mieszkańcy tejże wsi brutalnie zamordowani podczas II wojny światowej. Po chwili zadumy i refleksji nad grobami zmarłych uczniowie klas 4udali się w kierunku Stawów Echo. Droga była dosyć długa ale nikt nie narzekał, wszyscy dzielnie maszerowali. Wycieczkowicze dotarli najpierw na punkt widokowy a następnie poszli nad staw, gdzie spotkała ich miła niespodzianka – para łabędzi spacerująca po plaży i przyjaźnie nastawiona do turystów. Po krótkim podziwianiu okolicy grupa ruszyła drogą przez las w kierunku budynku Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego, gdzie czekało już ognisko i zasłużony posiłek. Wszystkim już burczało w brzuchu po kilkugodzinnym wędrowaniu. Po dotarciu na miejsce i zjedzeniu kiełbasek uczniowie z opiekunami poszli zwiedzać muzeum. Najpierw obejrzeli bardzo piękny film o Roztoczańskim Parku Narodowym a następnie  zwiedzili niesamowite ekspozycje przedstawiające życie na tych terenach od ery dinozaurów. Pan przewodnik opowiadał ciekawe historie o różnych zwierzętach, które oglądaliśmy. Po zwiedzeniu wystaw przyszedł czas na chwilę rozrywki i zabawy.  Odbyły się różne zawody i konkurencje zręcznościowe, z których najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny. Czas szybko minął i trzeba już było wracać do domu. Pogoda na szczęście dopisała i humory również.  Czas spędzony razem upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze , której towarzyszyła znakomita zabawa.

 • 49 Rajd "Rydz na Patelni"
  26.09.2018

  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Zamościu zaprasza na 49 Rajd "Rydz na Patelni" w dniu 6.10.2018 r. z metą w Paarach gmina Susiec (wędrować będziemy trasą z Maził przez Kocudzę do Paar 7 km). Opłata jak zwykle 25 zł. Zapisy prowadzą wychowawcy klas oraz A. Jarosz do poniedziałku 1 października. Zapraszamy wszystkich chętnych dużych i małych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu
  Nielisz 278
  22-413 Nielisz
 • 84 63-12-703

Galeria zdjęć