• Świetlica szkolna

HARMONOGRAM PRACY ŚWIETLICY ROK SZKOLNY 2022/2023.docx

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie przyjemnie, miło i pożytecznie spędzają czas. Korzystają z sali świetlicowej, biblioteki i czytelni. Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dzieciom przebywającym na  świetlicy oferujemy zajęcia plastyczne, żywe słowo, zajęcia muzyczne, ruchowe, zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych.

Głównymi zadaniami  świetlicy realizowanymi w ciągu roku szkolnego są:

• zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu,
          • właściwa realizacja czasu przed i po lekcjach,
          • kształtowanie nawyków kultury osobistej,
          • współżycie w grupie,
          • rozwijanie zainteresowań,
          • pogłębianie zdolności uczniów,
          • wdrażanie do samodzielnej pracy,
          • zapewnienie uczniom warunków do nauki, w tym udzielanie pomocy w nauce,

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy, korzystają z gier i układanek.

Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych, co stanowi ozdobę świetlicy i korytarza

szkolnego.