• Konkursy biblioteczne

• „Mała książka – Wielki Człowiek” – kampania realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w naszej szkole wiąże się
          z uroczystym i interesującym spotkaniem z pierwszoklasistami.

Celem kampanii jest zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem, gdyż jest to najtańsza, bo bezpłatna metoda doskonalenia naszej pamięci, wzbogacania słownictwa i ogólnej wiedzy o świecie. Dla dzieci czytanie jest szczególnie ważne, ponieważ znacząco wpływa na ich rozwój, m. in.:

• pomaga w opanowaniu umiejętności czytania,
          • utrwala ortografię,
          • uczy logicznego myślenia, łączenia faktów, wyciągania wniosków,
          • rozbudza wyobraźnię, a w konsekwencji twórcze myślenie,
          • uczy nazywania emocji,
          • dostarcza wiedzy o wartościach społecznych, rodzinnych, patriotycznych,
          • pokazuje trudne sprawy w sposób zrozumiały dla dzieci oraz młodzieży, co jest szczególnie istotne w obecnych czasach.

Wyprawka dla pierwszoklasistów zawiera ponadczasowe teksty do wspólnego czytania, które sprawiają, że chwile spędzone razem z rodzicem przy książce nie tylko budują relacje, ale także prowokują do poruszania różnych tematów, formułowania pytań i uzyskiwania odpowiedzi nie od kolegów, czy z Internetu, ale od najbliższych kochających Dorosłych.

Pamiętajmy, że książka to przyjaciel, który może być przy nas w każdej sytuacji, zawsze ma dla nas czas i nigdy nie ma gorszych dni, więc CZYTAJMY RAZEM.

Iwona Szczepanik