Nasza szkoła oferuje różnorodne zajęcia dla uczniów

W szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu organizowane są różnorodne zajęcia pozalekcyjne, które

umozliwiają uczniom naszej szkoły rozwijać swoje zainteresowania kształtując takie cechy jak: otwartość, aktywność,

kreatywność i zaangażowanie.

Zajęcia pozalekcyjne spełniają następujące funkcje: kształcącą, integrującą, rekreacyjno-rozrywkową.

Zajęcia pozalekcyjne są dodatkową i dobrowolną formą pracy wychowawczej, która niesie za sobą takie korzyści jak:

• kształtowanie osobowości dziecka,

• rozwijanie jego zainteresowań,

• spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi,

• zabawa i rozrywka.

Najczęstsze formy pracy pozalekcyjnej:

Świetlice szkolne - podstawowym zadaniem jest doraźna pomoc dziecku w nauce, otaczanie troską i organizowanie pracy kulturalno-oświatowej.

• Koła zainteresowań - zasadnicze zadanie kół to wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce. W szkołach organizowane są różne typy kół ze względu na różnorodność zainteresowań młodzieży: plastyczne, czytelniczo-medialne, umuzykalniające, origami, zajęcia promujace zdrowy styl życia, koło fotograficzne, itd.

• Koła przedmiotowe - rozwijają i zaspakajają konkretne zainteresowania dzieci: zajecia z matematyki, jęz.polskiego, koło ortograficzne, religijne, ekologiczne, itd.

• Koła sportowe – zajęcia o charakterze treningów sportowych. Zajęcia te zapewniały harmonijny rozwój organizmu dziecka.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NIELISZU.pdf

• Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu