• Plan_pracy_Szkolnego_Kola_Wolontariatu.pdf

Karta_aktywnosci_wolontariusza.pdf

Sprawozdanie_z_wolontariatu_-II_semestr_21-22.pdf

Działania podjęte przez wolontariuszy w I półroczu  roku szkolnego 2017/2018

1. Wrzesień 2017 – sprzedaż cegiełek na rzecz fundacji „Pomóż i TY” (200 zł ) – wsparcie niepełnosprawnej Oliwii Kielusiak  (zakup sportowego wózka inwalidzkiego).
          2. 2.11.2017 – rejestracja sztabu Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę , zgoda wójta gminy i GOPS u na przeprowadzenie zbiórki ulicznej.
          3. 7.11.2017 - zgoda Ewy Dados na utworzenie sztabu nr 48 przy Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu
          4. 17.11.2017 – zgoda fundacji WOŚP na utworzenie sztabu 26 finału WOŚP przy SP im. Jana Króla w Nieliszu
          5. 23.11.2016 – odebranie materiałów do przeprowadzenia akcji ( identyfikatory dla wolontariuszy, plakaty, słoneczka, przyjaciel akcji), przygotowanie ogłoszeń informujących o Wielkiej Zbiórce Ulicznej
          6. 24.11.2017 - Rejestracja wolontariuszy (współpraca z radnymi gminy Nielisz oraz strażakami ochotnikami )
          7. 26.11.2017 – Wielka Zbiórka Uliczna ( przygotowanie dla wolontariuszy poczęstunku – środki własne, praca charytatywna od 11.00 – do 16.00)
          8. 30.11.2017 – wydawanie darów dla potrzebujących dzieci : Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu – 891 kg żywności, Dom Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu – 543,4 kg, Dom Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu - 602 kg, Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok za Krokiem” w Białobrzegach – 311,5 kg, Dom dziecka w Zamościu – 485,5 kg ( praca charytatywna od 15.00 – 18.00)
          9. 2.12.2017 – segregacja i ważenie darów dla GOPSu w Krzaku – żywność długoterminowa 291,9 kg , słodycze- 8,10  kg  - ( praca charytatywna 8.00 – 11.00)
          10. grudzień 2017 – sprzedaż kartek świątecznych – pomoc artystom niepełnosprawnym malujących ustami i nogami – przekazanie na rzecz fundacji Amun środków w wysokości 45 zł
          11. grudzień 2017 – przekazanie nakrętek plastikowych na rzecz Kingi Cybuli z zespołem niedorozwoju lewej komory serca
          12. grudzień 2017 – organizacja loterii fantowej – przekazanie środków w wysokości 580 zł na rzecz akcji „Lubelszczyzna dla Syrii” pod honorowym patronatem wojewody lubelskiego  i kuratora oświaty w Lublinie
          13. grudzień 2017 – zbiórka pieniędzy dla Adriana Kielara z Łabuń chorego na białaczkę limfoblastyczną - przekazanie 700 zł.
          14. 8.12.2017 – zbiórka żywności na rzecz Caritas Polska.
          15. 11.01.2018 – rozliczenie akcji, wysłanie dokumentów do Biura Akcji PDPZ w Lub.linie.
          16. 14.01.2018 – 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 20 wolontariuszy zebrało 12028 zł na rzecz ratowania noworodków i wsparcia oddziałów neonatologicznych
          17. Udział w ogólnopolskiej akcji ”Złóż Serce dla Hospicjum” – wykonanie serduszek dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Serca zostaną rozdane przechodniom w Krakowie podczas najbliższych Walentynek przez wolontariuszy wraz z ulotkami informującymi o działalności Hospicjum.
          18. Współpraca z fundacjami:  Siepomaga, Serce dla Maluszka, Serce Dziecka, Alivia, Pomóż i Ty, hospicjami Santa Galla w Łabuńkach i Małego Księcia w Lublinie, parafiami rzymskokatolickimi w Nieliszu, Złojcu , Stawie Noakowskim, GOPS-em w Krzaku, GOK-iem w Nieliszu, Urzędem Gminy w Nieliszu, Policją w Nieliszu.

Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza

Joanna Wołoch

26  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Czas na podsumowanie  pracy naszych  wolontariuszy.

Z dumą informuję, że nasz  sztab zebrał w tym roku 12018,60 zł. Kwestowało 20 wolontariuszy .

Najwięcej pieniędzy zebrali:

Joanna Wołoch – 2300 zł - nauczyciel

Michał Żuk – 1166 zł

Aleksandra Świstowska – 1158,60zł

Paulina Dudek– 762,90 zł

W imieniu przyszłych beneficjentów dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Cieszymy się, że razem mogliśmy zrobić coś dobrego- dostrzec człowieka w potrzebie, człowieka, który nie krzyczy, lecz cierpliwie czeka. Czeka na nas.

Szef sztabu 1635

Szkoła Podstawowa im. Jana Króla W Nieliszu

Ogólnopolska Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Wielka Zbiórka Uliczna – 26 listopada 2017-12-18

Szef sztabu nr 48 przy Szkole Podstawowej  im. Jana Króla w Nieliszu – Joanna Wołoch

Wolontariusze – strażacy OSP gminy Nielisz i nauczyciele SP w Nieliszu

Zebrane dary

• Ziemiopłody- 2617 kg
          • Żywność długoterminowa – 516,4 kg
          • Środki czystości – 10,6 kg

Dary zostały przekazane do Domów Dziecka w Zwierzyńcu i  Zamościu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu, Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach i GOPS-u w Krzaku.

Szczególne podziękowania kieruję do darczyńców z gminy Nielisz, strażaków wolontariuszy, nauczycieli i księży z parafii Nielisz, Staw Noakowski i Złojec.

PODSUMOWANIE TRZYLETNIEJ DZIAŁALNOŚCI.pdf