Materiały dla uczniów

 • Jasełka w Trzęsinach

  Jasełka w Trzęsinach

     W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji„ uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu kolędowali 28 stycznia w Kościele św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach oraz św. Antoniego w Radecznicy. Koordynatorem konkursu jest Pani Maria Koprowska. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, całego chórku, solistów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobności zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

  Przedstawienie było wspaniałe. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, co potwierdziła ofiarność parafian na szczytny cel misyjny. Na zakończenie jeden z aktorów złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne. Cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

  Edyta Karpiuk

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka
      Dzień Babci i Dziadka obchodzony corocznie w naszej placówce jest bardzo ciepłym i serdecznym dniem,  mimo dość niskich temperatur na dworze. W tym roku dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków  na  tą wspaniałą uroczystość dnia 24 stycznia.

   

      Zaproszeni  goście licznie przybyli, by podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła grupa maluchów  swoim występem artystycznym. Następnie grupa pięciolatków przedstawiła inscenizację „Przyjaciele Bałwanka”, a na końcu wystąpiły sześciolatki ze swoim koncertem życzeń. Hitem uroczystości był taniec  w wykonaniu chłopców z najstarszej grupy, przebranych za „babuszki”. Na końcu dzieci zaśpiewały uroczyste „Sto lat” i wręczyły dziadkom i babciom laurki – w tym roku miały one  kształt filiżanki z saszetką herbaty. Nie jednemu widzowi  zakręciła się łza w oku, a  oklaskom nie było końca. Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek. Dziadkowie z wnukami na kolanach miło spędzili czas przy gorącej herbatce.

   

   Uroczystość przygotowały panie Maria Rycaj, Elżbieta Roczeń, Jolanta Bubiłek, Marzena Ciurysek, Diana Pastuszak.

  Podziękowania należą się również rodzicom, którzy pomogli wykonać laurki i  stroje na inscenizację oraz przygotowali przyjęcie, no i oczywiście przywieźli zacnych gości.

  Dziękujemy za wspólne chwile spędzone w miłej atmosferze i zapraszamy za rok!

   

   

  Maria Rycaj
 • Pójdźmy wszyscy do stajenki…

  Pójdźmy wszyscy do stajenki…

  Znalezione obrazy dla zapytania ornamenty boże narodzenie Dwa dni dzieliło nas do Świąt Bożego Narodzenia, które spędziliśmy w gronie najbliższych nam osób – naszych rodzin. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy to również jedna wielka rodzina. W naszej Szkole Podstawowej im. Jana Króla świąteczna atmosfera zapanowała już 22 grudnia. Tegoroczna Wigilia miała szczególny charakter, gdyż gospodarzem był Wójt Gminy Nielisz Adam Wal oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Króla. Przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele Instytucji działających na terenie gminy, Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu wraz z gronem pedagogicznym i uczniami. Wszyscy razem zebrali się w nowo otwartej hali, by wspólnie kolędować. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje z żywymi, pachnącymi lasem choinkami , przystrojonymi niepowtarzalnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami. W sali, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestników szkolnej wigilii był również tradycyjny żłóbek pachnący prawdziwym sianem. Jasełka przygotowali uczniowie obu szkół Gminy Nielisz. Mali artyści odgrywali różne sceny przybliżające dzieje narodzin Pana Jezusa. Pastorałki, kolędy i skłaniający do refleksji występ uczniów wprowadziły wszystkich zebranych w klimat tych najpiękniejszych polskich świąt. Każda scena zakończona była kolędą lub pastorałką. Również bogata sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt. Po jasełkach było składanie życzeń przy opłatku, śpiew kolęd  i poczęstunek dla zaproszonych gości.Takie wspólne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także wspólne spotkania zgodne z naszą polska tradycją. Wszystkim, którzy przeżywali z nami ten dzień, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych...,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

  Edyta Karpiuk

 • Wizyta w szpitalu wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Nieliszu

  Wizyta w szpitalu wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Nieliszu

  W dniu 21 listopada 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Nieliszu udali się z wizytą  do szpitala w Biłgoraju. Celem wyjazdu było uwrażliwienie uczniów na potrzeby ludzi chorych i cierpiących, wzbudzenie empatii i zachęcenie do niesienia im pomocy. Młodzież odwiedziła Oddział Wewnętrzny i Pediatryczny. Zapoznała się z pracą personelu medycznego, prowadziła rozmowy z pacjentami, pocieszała ich, wspierała dobrym słowem, pomagała osobom potrzebującym.  Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. 

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

     Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Anny Antoszek, Jolanty Czyż i Jana Pańczyka. Oprawa muzyczna –Edyta Karpiuk, dekoracje – Justyna Malinowska i Renata Poździk.

  Uczniowie klasy VI i IIIa Szkoły Podstawowej oraz  II Gimnazjum przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.


     Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztów sztandarowych rozpoczęła się cześć artystyczna. Składała się ona z trzech etapów. Wprowadzenia we wspomniane wydarzenia, części poetycko - patriotycznej (pieśni i wiersze) oraz prezentacji multimedialnej przedstawiającej w bardzo efektowny i w dostępny sposób całą historię Polski „ku pokrzepieniu serc”.

       W części końcowej pan dyrektor mgr Dariusz Bryk wygłosił krótkie przemówienie.

   

      W dniu 11 listopada  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach gminnych, które odbyły się w kościele parafialnym w Nieliszu. Tam zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem mieszkańców naszej gminy.

 • Pasowanie na przedszkolaka.

  Pasowanie na przedszkolaka.

     Dnia 15 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W tym roku do pasowania przystąpiło 34 nowych przedszkolaków w wieku od  3 do 6 lat. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ  przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

     Dzieci zanim przystąpiły do pasowania musiały pochwalić się zdobytymi  dotychczas umiejętnościami. Najpierw nasze maluchy, czyli 3 i 4 latki pokazały to, czego się do tej pory nauczyły, a potem starsze dzieci zaprezentowały swój repertuar i  trzeba przyznać, że mimo wielkiej tremy poradziły sobie wspaniale. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i wtedy już Pan Dyrektor Dariusz Bryk rozpoczął pasowanie.  Wielkim lizakiem pasował każde dziecko na przedszkolaka, a pani Wicedyrektor Magdalena Stefańska wręczała dzieciom dyplomy i upominki oraz słodkości. Podsumowaniem całej uroczystości było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

  Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uśmiech i radość na twarzach przedszkolaków świadczyły o tym, ze impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.

  Nowo pasowanym przedszkolakom  życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

  Maria Rycaj
 • Animacja misyjna w Nieliszu

  Animacja misyjna w Nieliszu

     W dniu 13 listopada 2017 roku Szkołę Podstawową im. Jana Króla w Nieliszu odwiedzili o. Bogusław Żero – Misjonarz Afryki oraz s. Cecylia Bachalska – Siostra Biała Misjonarka Afryki. Misjonarze opowiadali o charyzmacie Ojców i Sióstr Białych czyli ewangelizacji Afryki oraz dialogu z islamem. Podzielili się także swoimi doświadczeniami na misjach. Opowiadali o życiu, radościach i trudach pracy misyjnej oraz wielkiej potrzebie modlitwy za misje i misjonarzy. Dużym atutem była mała galeria przedstawiająca mapę Afryki, batiki, ubiory afrykańskie z Tanzanii i Ugandy; przybory codziennego użytku oraz ręcznie wykonane zabawki. Wszyscy słuchali i oglądali z wielkim zaciekawieniem. Młodzież ubrana w stroje afrykańskie wraz z o. Bogusławem i s. Cecylią pozowała do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

  Dziękujemy o. Bogusławowi i s. Cecylii za przybycie do naszej szkoły i przybliżenie nam pracy na misjach. Życzymy wiele dobra od ludzi i błogosławieństwa Bożego.

 • Narodowe Świeto Niepodległości

  Narodowe Świeto Niepodległości
 • Uroczystość Pasowania i Ślubowania Pierwszoklasistów

  Uroczystość Pasowania i Ślubowania Pierwszoklasistów

     W piątek 27 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania i Ślubowania Pierwszoklasistów. Ceremonia przebiegała z udziałem nauczycieli, rodziców i społeczności szkolnej. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan Dyrektor Dariusz Bryk. Wszyscy uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Stefańskiej i zostawili swój ślad w kronice szkoły. Nie zabrakło także upominków od rodziców, a dodatkową niespodzianką był słodki poczęstunek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu. 

  A. Chmiel i M. Pawlak - Warchoł

   

 • "Iskierki" wyśpiewały nagrodę główną w V Międzygminnym Przeglądzie Pieśni Ludowych

        20 października 2017roku w Gminnym Domu Kultury w Starym Zamościu odbył się V międzygminny Konkurs Pieśni Ludowej. O godzinie 9.00 pani dyrektor GOK Katarzyna Król powitała gości i uczestników. Później rozpoczęły się przesłuchania Pieśni Ludowych. Wystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, chóry dorosłych. Podczas konkursowych prezentacji pieśni  ludowych – artyści postawili na utwory znane, ale także ukazali współczesną odsłonę pojęcia  pieśni  ludowej. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, nie mniej jednak werdykt został wydany. Nagrodę główną wyśpiewali nasi uczniowie z zespołem „ Iskierki”. Zaśpiewali dwie pieśni” Karolinka” i „ Pod Tatrami jest mój kraj”. Przepiękny występ, ciekawie przedstawiona  aranżacja  i  kolorowe stroje. Konkurs  bezsprzecznie ma w sobie aspekty edukacyjne i wychowawcze a w szczególności: zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami, uświadamianie i  rozumienie roli wartości narodowych w życiu człowieka. Pieśń ludowa  nie jest dzisiaj tylko pustym słowem, bo każdy, kto dobrze i uczciwie wykonuje swoją pracę, także i naukę, w pewnym sensie przyczynia się do propagowania naszego dziedzictwa kulturowego.

  E.Karpiuk

                 

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

  Dnia 19 października 2017 roku na Stanicy Wędkarskiej w Nawozie  odbyła się impreza plenerowa „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w której udział wzięły nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami. „Starszaki”, czyli dzieci 5 i 6 letnie doszły na stanicę w rajdzie pieszym, natomiast „maluchy”, czyli 3 i 4 latki dojechały szkolnym busem. Imprezę rozpoczęły konkursy z ziemniakiem w roli głównej: rzucanie ziemniakiem do kosza, przenoszenie ziemniaka na łyżce, wyścigi rzędów, bieg slalomem między pachołkami oraz zabawy z chustą animacyjną i piłką. Po tych wszystkich atrakcjach dzieci zasiadły do przygotowanego przez rodziców posiłku w postaci grillowanych ziemniaków i kiełbasek. Po krótkiej przerwie na odpoczynek  nastąpiły wspólne tańce i pląsy przy muzyce, do których zaprosiliśmy także rodziców.  Pogoda nam dopisała i humory też, więc i zabawa była znakomita. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy busami do szkoły. Wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej współpracy.

 • Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

  Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom  39 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, które odbyły się w środę 18 października w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu.

   

  Uczniowie  zaprezentowali krótkie obrazy z życia Świętego Jana Pawła II, począwszy od jego lat szkolnych, poprzez posługę kapłańską, a skończywszy na okresie pontyfikatu. Były to sceny zarówno zabawne, jak    i wzruszające, zachęcające do zadumy. Inscenizacja przybliżyła nam życie Ojca Świętego, jego osobowość, wrażliwość wobec drugiego człowieka oraz dystans do samego siebie  i funkcji, jaką przyszło mu pełnić. Służył nam za wzór, który wciąż pozostaje niedościgłym ideałem. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła był nie tylko wielkim Papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu każdego. Jako wielki człowiek, Polak, papież pozostawił bogate przesłanie dla ludzkości. Dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Był uosobieniem dobra, prawdy i mądrości. Jego cząstka powinna tkwić w każdym z nas.

                                                                                           Opiekunowie uroczystości

 • Piknik historyczny

  Piknik historyczny

   We wtorek 17 października 2017r. w nieliskim lesie odbył się Piknik Integracyjny zorganizowany przez Gminę Nielisz – Polak Kościuszko – niech słynie przez wieki. Czciliśmy pamięć wodza spod Racławic. Jakoby w drodze na wojnę przeciw Rosji zatrzymał się z wojskiem w tym miejscu na odpoczynek. Pamięci Jego mieszkańcy postawili Krzyż, który upamiętnia to wydarzenie. Obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów Szkół Podstawowych Gminy Nielisz.                                             

  Program Festynu oraz piękna pogoda tego dnia przyciągała Władze Gminy, uczniów, nauczycieli oraz rodziców do licznego udziału i aktywnego włączenia się do wspólnej zabawy. Program pikniku wzbogacały stanowiska obsługiwane przez pracowników CIS, które cieszyły się ogromnym powodzeniem: kiełbaska z ogniska, stoisko z herbatą i napojami. Pogoda dopisała - bez wiatru i deszczu, kilkanaście stopni ciepła, czyli idealnie, by aktywnie spędzić czas. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności. Historia pisze się sama , my jesteśmy po to, aby przekazywać z pokolenia na pokolenie fakty patriotyzmu i dawnych dziejów Polski.

   

  Opr. Edyta Karpiuk

   

  KRZYŻ KOŚCIUSZKI

   

  W miejscu, gdzie droga złojecka lipową

  przecina drogę, zaraz przy Moczydle -

  jeszcze jeziorze, ale już bezrybnym,

  wśród lipek czterech krzyż majaczy płowy.

   

  Na wzgórku krzyż on i zielskiem obrosły,

  że kwiat, jaki był, pośród zielska zdziczał.

  Rzecz zapomniana w zapędzonym życiu.

  Gnije pod krzyżem powalony płotek.

   

  Kościuszko ponoć tędy ciągnął z wojskiem

  przez leśne dukaty przeciw Targowicy

  i na krótki zatrzymał się postój.

   

  Tabliczka kiedyś była na tym krzyżu,

  z ciętym napisem, ot, zwykła, drewniana,

  że to w stulecie śmierci Generała

   

  Jan Król

   


   

 • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku - jest wykształcenie”.                                                      Arystoteles

  W dniu 13.10.2017r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej. Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji, jak również zaproszonych gości przywitała piękna dekoracja, wprowadzająca zebranych w nastrój słonecznego, jesiennego dnia.

       Uroczystość otworzył Pan Dyrektor Dariusz Bryk witając uczniów, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: emerytowani nauczyciele, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Nowiński, Radny Powiatowy Pan Mieczysław Antoszek, absolwent naszej szkoły, Radny Pan Sebastian Paul, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Dudek wraz z Panem Zbigniewem Typiakiem i Radą Rodziców.  

        Dyrektor Pan Dariusz Bryk i wicedyrektor Pani Magdalena Stefańska złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Życzenia pełne ciepła i refleksji złożyli również zaproszeni goście. Pani Anna Dudek i Pan Zbigniew Typiak w imieniu rodziców i uczniów złożyli na ręce Dyrekcji kwiaty, jako wyraz wdzięczności za trudną pracę, wyrozumiałość, życząc wielu sukcesów zawodowych. Uczniowie zaś wręczyli nauczycielom słodkie upominki.

       W akademii udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy skierowali wiele ciepłych słów do nauczycieli. Młodzi artyści w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowali nauczycielom za uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, za pomoc w odkrywaniu tajemnic otaczającego nas świata.

        Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował młodym artystom za udany występ i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

   

   

   

   

 • Rajd pieszy

  Rajd pieszy

  23 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Małgorzaty Rybak i Pana Adama Jarosza, udali się na rajd pieszy "Miłośników Roztocza", zorganizowany przez PTTK Zamość. W rajdzie uczestnoczyło łącznie 238 turystów.

 • Rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej w Nieliszu

  Rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej w Nieliszu

  11 września obodziliśmy trzecią rocznicę nadania imienie Jana Króla Szkole Podstawowej w Nieliszu. Tego dnia zgromadzliliśmy się na auli szkolnej, aby krótką uroczystością uczcić to ważne wydarzenia w życiu naszej szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz, aby zapalić znicz i złożyć kwiaty na grobie naszego patrona. Znicze zapaliliśmy także przy tablicy upamiętniającej Jana Króla, znajdującej się na terenie szkoły.

 • Otwarcie hali sportowej

 • Hosanna Synowi Dawidowemu

  Hosanna Synowi Dawidowemu - Obrazek 1Uroczystymi obchodami Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. To szczególny czas, który przypomina najważniejsze wydarzenia zbawcze.

   

   

   

  Triumfalny wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy i Jego ofiara na Krzyżu są ze sobą nierozerwalnie związane. To właśnie w Niedzielę Palmową ma miejsce obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja. Tak też wydarzyło się w Niedzielę Palmową w Kościele św. Wojciecha w Nieliszu. Uczniowie naszej szkoły wraz z Rodzicami i nauczycielami wykonali przepiękne palmy, które brały udział w procesji i pięknie się prezentowały. Te najdłuższe nieśli panowie - Tatusiowie, gdyż były bardzo ciężkie. Ksiądz Proboszcz Dariusz Soniak poświęcił je i procesją weszliśmy do kościoła. Po mszy świętej zostały wręczone dyplomy przez Księdza Proboszcza i Dyrektora Szkoły, którzy podziękowali wszystkim za zaangażowanie w wykonaniu palm. Na koniec dzieci dostały słodycze z czego były bardzo zadowolone. A teraz już tylko pozostaje nam czekać na Wielką Noc...

  E. Karpiuk

 • III SPOTKANIA KULTURALNE TWÓRCZOŚCI IM. JANA KRÓLA W NIELISZU

  III SPOTKANIA KULTURALNE TWÓRCZOŚCI IM. JANA KRÓLA W NIELISZU                                                                                             - Obrazek 1Tamto z daleka woła mnie zapłocie – Wiatrem, obłokiem jak wiośnianym wierszem I każde mi się z stamtąd jawi miejsce, Choćby najmniejsze, w biały dzień i nocą…Jan Król

   

      

   

     Tradycją szkoły stało się to, że odbywają się u nas wieczory poetyckie, poświęcone patronowi naszej szkoły Janowi Królowi. W bieżącym roku odbyły się one 6.04.2017r. w Zespole Szkół w Nieliszu, gdzie mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile  podczas trzeciego już Wieczoru Poezji. Pan Dyrektor Dariusz Bryk z Panią Dyrektor Magdaleną Stefańską powitali wszystkich zebranych i nadmienili, iż chcemy dziś ocalić od zapomnienia  nadzwyczajną twórczość naszego Patrona. Na ten niezwykły czas przybyli licznie zaproszeni goście, m.in. Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Nowiński, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Dudek oraz Pan Zbigniew Typiak. Osobami prezentującymi poezję byli rodzice, nauczyciele,  absolwenci naszej szkoły oraz uczniowie. Całość wrażeń dopełniała pięknie udekorowana sala. W swojej wypowiedzi Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Nowiński bardzo ciepło wypowiadał się o Janie Królu. Wspomniał wiersz Broniewskiego „…Nie wiem, co to poezja, nie wiem, po co i na co, wiem, że czasami  ludzie czytają  wiersze i płaczą...”.  Natomiast Pan Wojciech Gardyga wspominał chwile spędzone z Janem Królem, którego znał osobiście. Jako młody człowiek próbował pisać poezję i często spotykał się z „Mistrzem” w celu uzyskania wskazówek. O jednym z wierszy próbował dyskutować na co Jan Król mu odpowiedział ”… rok rokiem a Ty pisz jak ja ci mówię…”. Widzowie byli zachwyceni niezwykłą scenerią, która pozwalała poczuć się wszystkim w innym, bajecznym świecie i na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnego spotkania w przyszłym roku.

  E. Karpiuk

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu
  Nielisz 278
  22-413 Nielisz
 • 84 63-12-703

Galeria zdjęć