• 20 Rajd Mikołajkowy Stara Huta 2018
  08.12.2018

  W dniu 08.12.2018 r. uczestniczyliśmy w kolejnym już rajdzie, tym razem "Mikołajkowym". Drużyna nasza liczyła 36 osób (w tym rodzice i opiekunowie) a cały rajd liczył około 200 osób. Wędrowaliśmy trasą z Bondyrza przez Lasowce do Starej Huty w Gminie Krasnobród. Na mecie powitał nas św. Mikołaj, po upieczeniu kiełbasek odbyły się konkursy. Tradycyjnie były to: krajoznawczy, piosenki i sprawnościowy, w których oczywiście braliśmy udział. Mimo, że pogoda specjalnie nie dopisała   był to udany rajd, którego będziemy długo wspominać, Był to ostatni rajd w tym roku kalendarzowym, następny odbędzie się w marcu a będzie to rajd zimowy "Wzgórzami Roztocza". 

   

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Pasowanie na przedszkolaka

  Dnia 19.11.18r. w naszym przedszkolu odbyło się ważne wydarzenie – „Pasowanie na Przedszkolaka”. W tej uroczystości brały udział dzieci z grupy 3-4 latków oraz dzieci 5 i 6 letnie, które w tym roku po raz pierwszy przyszły do przedszkola. Wszystkie dzieciaki  dzielnie zaprezentowały przygotowaną część artystyczną  przed swoimi rodzicami i starszymi kolegami oraz Panem Dyrektorem. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami.  Po złożonym przyrzeczeniu Pan Dyrektor za pomocą symbolicznego lizaka dokonał pasowania każdego przedszkolaka. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki ufundowane przez rodziców. Po pasowaniu dzieci udały się na słodki poczęstunek. 

  Jolanta Bubiłek

 • Rekordowy Polonez na 100-lecie Niepodległości

           W dniu 9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyła się gala podsumowująca projekt „SZKOŁY DLA NIEPODLEGŁEJ”  z udziałem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka, Księdza Biskupa dr Mariana Rojka i wielu innych znakomitych gości oraz szkół, które brały udział w tym przedsięwzięciu.

  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego w ramach akcji „Dzień dla Niepodległej”. Następnie odbyły się wystąpienia okolicznościowe oraz prezentacja przedsięwzięć zrealizowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działań Kuratorium Oświaty w Lublinie.

  Po części oficjalnej wręczone zostały Certyfikaty Biura Rekordów szkołom i placówkom oświatowym uczestniczącym w projekcie „Rekordowy polonez na 100-lecie Niepodległości”.

  Nasza szkoła również otrzymała Certyfikat Biura Rekordów i uczestniczyła w wyżej wymienionej gali.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

 • Rocznica odzyskania niepodległości

  Rocznica odzyskania niepodległości - Obrazek 1

  …Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu…             Jan Paweł  II

  Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Uczniom i  Absolwentomktórzy uczestniczyli            i współtworzyli tak ważną dla nas Polaków 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.             Bo polskość odczuwamy wszędzie tam, gdzie pojawia się hymn, godło, flaga - nasze symbole narodowe. Obecność wszystkich Was, w tak piękną i ważną rocznicę to dowód na to, że w pełni jesteście Polakami. Jesteśmy bardzo wzruszeni

  i bardzo wdzięczni.

  Serdecznie dziękujemy

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Ślubowanie Pierwszoklasistów
  29.10.2018

  W dniu 29 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej. Ślubowanie uświetnili swoją obecnością rodzice pierwszoklasistów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas II - VIII z wychowawcami. 
      Pierwszoklasiści – których w tym roku jest 29 – wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wiersze i śpiewając piosenki. Z dumą powtarzali tekst „Katechizmu polskiego dziecka” W. Bełzy oraz tekst ślubowania. Występ pierwszoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania. Dzieci przygotowały wychowawczynie: p. Jolanta Czyż  i  p. Bernadeta Lachowicz.    Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonał Pan Dyrektor Dariusz Bryk specjalnie na tę okazję przygotowanym ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści dostali również dyplomy i upominki.
                                                                                                                                                                                Jolanta Czyż
   

 • Wycieczka przedszkolaków na Posterunek Policji w Nieliszu

  Wycieczka przedszkolaków na Posterunek Policji w Nieliszu
  W dniu 16 października 2018 roku przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły Posterunek Policji w Nieliszu. Celem głównym wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów i zwiedzenie Posterunku  Policji oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Na początku pan policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa  i pokazał dzieciom  bezpieczne pozycje chroniące przed atakiem niebezpiecznych zwierząt oraz zaprezentował umiejętności psów tropiących. Następnie  dzieci oglądały radiowozy policyjne oraz łódź  ratunkową, używaną podczas akcji ratowniczych na Zalewie w Nieliszu, no i oczywiście, nastąpił krótki pokaz sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Potem dzieci miały możliwość przymierzenia wyposażenia policjanta, czyli kamizelek ratunkowych i kuloodpornych, kajdanek, pałki policyjnej itp. Przedszkolaki były najbardziej zafascynowane pokazem umiejętności psa tropiącego. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły pracownikom policji własnoręcznie wykonany obrazek. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu ciekawych wrażeń, a wielu przedszkolaków zadeklarowało wstąpienie w szeregi Policji.

   

   Maria Rycaj
 • Finał konkursu „P jak polski” w naszej szkole

  Finał konkursu „P jak polski” w naszej szkole
  29.10.2018

  W dniach 17, 18 i 25 października 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty finał konkursu „P jak polski”, którego organizatorem była Fundacja PRO.PL.

  Konkurs okazał się wielkim sukcesem, gdyż prace naszych uczniów zostały najwyżej ocenione:

  -  w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE:"Elo ziom" Emila Pawelczyka , ucznia klasy Va - praca przygotowana pod opieką pani Barbary Pastuszak.

  -  w kategorii GIMNAZJA:"Tak mówimy. Słownik gwary uczniowskiej" Julii Jonasz, Oliwii Krawczyk, Kamili Kołcz, Karoliny Świstowskiej, Pauliny Świstowskiej i Kingi Rzemieniak, uczennic klasy III gimnazjum – praca przygotowana pod opieką pani Renaty Łazowskiej-Zając.

            Liczna grupa naszych uczniów otrzymała też wyróżnienia:

  klasa V a: Daria Bojar, Oliwia Kapuśniak, Mikołaj Król, Kacper Smutniak

  klasa VI a: Emilia Stefańska i Aleksandra Bartoszczyk

  Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpiło 1 października 2018 r. Oprócz upominków rzeczowych dla zwycięzców, społeczność szkolna została  nagrodzona trzydniowym finałem, który odbył się w naszej szkole.

  W ciągu tych trzech  dni, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele uczestniczyli w otwartych spotkaniach i warsztatach prowadzonych przez  znanych i cenionych językoznawców, pracowników Uniwersytetu Warszawskiego oraz osoby związane z kulturą i mediami.

  Ich głównym tematem była gwara młodzieżowa, historia powstawania nazw  oraz znaczenia słów i frazeologizmów.

  Spotkania otwarte prowadzili: prezes Fundacji PRO.PL, językoznawca, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego -  dr Agata Hącia, dr hab. Izabela Winiarska- Górska- historyk języka polskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, autorka publikacji językoznawczych oraz tłumacz i językoznawca-  Rafał Tondera.

  Podczas warsztatów uczniowie pracowali nad sztuką autoprezentacji, odbyli też krótki trening twórczości. Nauczyciele natomiast mieli rzadką okazję uczestnictwa w warsztatach poświęconych emisji głosu.  Wszystkie zajęcia odbywały się pod kierunkiem świetnych fachowców: Jarosława Górskiego- dziennikarza i recenzenta literackiego, autora książek dla dzieci,  dr Magdaleny Majdak – nauczyciela emisji głosu, pracownika Instytutu Języka Polskiego PAN, Biserki Čejović – autorki programów edukacyjnych dla młodzieży i dziennikarza radiowo – telewizyjnego Patryka Kuniszewicza.

  Niezwykle interesujące było też spotkanie z panią Joanną Olech- autorką książek dla dzieci i młodzieży, grafikiem i ilustratorką, która zachęcała i motywowała uczniów do podejmowania prób pisarskich, odwagi w poszukiwaniu własnej drogi i pracy nad samorozwojem.

              Konkurs „P jak polski” został zorganizowany przez Fundację PRO.PL, dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Ojczysty – dodaj do ulubionych” i jest częścią akcji „To nasz język”. Patronat nad konkursem sprawuje Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

              Wszystkim prowadzącym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy udziału w tak prestiżowym konkursie.

  Więcej szczegółów na stronie Fundacji <<<<<<kliknij>>>>>

  Oto program finału w Nieliszu <<<<<kliknij>>>>>

  Galeria zdjęć <<<<< kliknij>>>>>

                                                                                           opracowała: Renata Łazowska- Zając

 • 49 Rajd "Pieczony Ziemniak" już za nami
  21.10.2018

  W dniu 20 października uczestniczyliśmy w dorocznym 49 Rajdzie"Pieczony Ziemniak". Tym razem wędrowaliśmy po gminie Suciec na trasie Śusiec-Wólka Łosiniecka-Cygańskie Ogrody"-Łosiniec ok. 6 km. Niewiarygodne ale podczas wędrówki nazbieraliśmy mnóstwo grzybów w tym nawet borowiki. Przed metą zapaliliśmy lampkę na cmentarzu wojennym żołnierzy września 1939 r. i dowiedzieliśmy się o walkach jakie miały miejsce pod Łosińcem i okolicy. A na mecie czekały nas pyszne pieczone ziemniki i wiele konkursów, w których braliśmy udział i wygraliśmy wiele nagród. W rajdzie uczestniczyło ponad 250 osób (małych i dużych). A jak było zobaczcie sami w galerii. Więcej zdjęć na stronie PTTK O/Zamość <<<<<kliknij>>>>

 • 40 – lecie Pontyfikatu Jana Pawła II

   

   

  16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Króla
  w Nieliszu odbyła się akademia z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, który przybliżył nam życie Ojca Świętego Jana Pawła II, jego osobowość, wrażliwość na drugiego człowieka. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”.
  Św. Jan Paweł II ukazał nam tajemnicę Boga jako Ojca, która stanowi wzór dla ojcostwa ziemskiego. Za najważniejszą cechę ojcostwa Boga papież uznał zdolność do nieskończonej miłości, do ofiarowywania się bez zastrzeżeń i bez miary. To przesłanie stanowi dla nas zachętę do naśladowania.

 • Dzień Edukacji 2018

  „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje –przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”                                                                                                   

  J. Korczak

  W naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uroczysty apel odbył się w auli szkolnej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd pod hasłem „Grona dla Grona”. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos przekazano Dyrekcji Szkoły, którzy złożyli życzenia zdrowia, radości          i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Młodzi artyści piosenką         i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych miłych słów, popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Duża radość uczniów nastąpiła, kiedy Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa- Lubelski Oddział Regionalny Pan Krzysztof Gałaszkiewicz, wręczył dla naszej szkoły  komplety  komputerów. Pan Dyrektor Szkoły podziękował występującym uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali cały apel.

  Opr. Edyta Karpiuk

 • Akcja „Kromka Chleba dla sąsiada”
  15.10.2018

  W dniach 21-22 września 2018 roku Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami Anną Wojciechowską i Marią Koprowską zbierali żywność w Biedronce w Szczebrzeszynie oraz Delikatesach Centrum w Radecznicy. Celem akcji było uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby dzielenia się
  a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów i uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka
        W dniu 20 września  obchodzony jest  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, my też postanowiliśmy go uczcić wspólną zabawą. Tego dnia zorganizowaliśmy imprezę integracyjną dla przedszkolaków i ich rodziców.  Okazja była podwójna ponieważ  jednocześnie świętowaliśmy  Święto Pieczonego Ziemniaka.  W tym celu  wybraliśmy się  na Stanicę Wędkarską w Nawozie. Tradycyjnie,  starsze przedszkolaki poszły na stanicę pieszo, a maluchy przyjechały z rodzicami. Imprezę rozpoczęliśmy wspólnymi zabawami i pląsami przy muzyce. Kolejną atrakcją były konkursy z ziemniakiem w roli głównej.  Później rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek  w postaci grillowanych ziemniaków i kiełbasek (były przepyszne  - co dało się zaobserwować po umorusanych buziach dzieci). Potem pozwoliliśmy dzieciom się wyszaleć i pobawić się w dowolne zabawy z wykorzystaniem różnych przyrządów gimnastycznych.  Oczywiście chłopcy najchętniej kopali piłkę, a  dziewczynki uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Atrakcji było co niemiara. Impreza się udała, między innymi, dzięki pięknej pogodzie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy autobusem do szkoły. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy i wspólną zabawę.
  Maria Rycaj
   
 • 49 Rajd "Rydz na Patelni"
  06.10.2018

  W dniu 06. października uczestniczyliśmy w 49 Rajdzie "Rydz na Patelni"

 • Wycieczka integracyjna klas 4a oraz 4b do Zwierzyńca 27 września 2018 r.
  02.10.2018

             W czwartek 27 września klasy 4a oraz 4b z wychowawcami  Panią  Justyną Malinowską oraz Panią Ewą Wityk a także  z Panią Małgorzatą Rybak  i panem Adamem Jaroszem – przewodnikiem wybrały się na wycieczkę do Zwierzyńca. Pierwszym punktem programu było zdobycie Bukowej Góry i poznanie ciekawych informacji dotyczących spotykanych po drodze miejsc. Wspinaczka okazała się bułką z masłem, więc po krótkim odpoczynku i podziwianiu widoków grupa ruszyła  w dalszą drogę. Drugim punktem w programie było odwiedzenie cmentarza we wsi Sochy, na którym pochowani zostali mieszkańcy tejże wsi brutalnie zamordowani podczas II wojny światowej. Po chwili zadumy i refleksji nad grobami zmarłych uczniowie klas 4udali się w kierunku Stawów Echo. Droga była dosyć długa ale nikt nie narzekał, wszyscy dzielnie maszerowali. Wycieczkowicze dotarli najpierw na punkt widokowy a następnie poszli nad staw, gdzie spotkała ich miła niespodzianka – para łabędzi spacerująca po plaży i przyjaźnie nastawiona do turystów. Po krótkim podziwianiu okolicy grupa ruszyła drogą przez las w kierunku budynku Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego, gdzie czekało już ognisko i zasłużony posiłek. Wszystkim już burczało w brzuchu po kilkugodzinnym wędrowaniu. Po dotarciu na miejsce i zjedzeniu kiełbasek uczniowie z opiekunami poszli zwiedzać muzeum. Najpierw obejrzeli bardzo piękny film o Roztoczańskim Parku Narodowym a następnie  zwiedzili niesamowite ekspozycje przedstawiające życie na tych terenach od ery dinozaurów. Pan przewodnik opowiadał ciekawe historie o różnych zwierzętach, które oglądaliśmy. Po zwiedzeniu wystaw przyszedł czas na chwilę rozrywki i zabawy.  Odbyły się różne zawody i konkurencje zręcznościowe, z których najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny. Czas szybko minął i trzeba już było wracać do domu. Pogoda na szczęście dopisała i humory również.  Czas spędzony razem upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze , której towarzyszyła znakomita zabawa.

 • 49 Rajd "Rydz na Patelni"
  26.09.2018

  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Zamościu zaprasza na 49 Rajd "Rydz na Patelni" w dniu 6.10.2018 r. z metą w Paarach gmina Susiec (wędrować będziemy trasą z Maził przez Kocudzę do Paar 7 km). Opłata jak zwykle 25 zł. Zapisy prowadzą wychowawcy klas oraz A. Jarosz do poniedziałku 1 października. Zapraszamy wszystkich chętnych dużych i małych.

 • Rocznica nadania imienia Jana Króla Szkole Podstawowej w Nieliszu

  Rocznica nadania imienia Jana Króla Szkole Podstawowej w Nieliszu

  11 września w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu obchodziliśmy IV rocznicę nadania imienia i sztandaru naszej szkole. Uroczystość przebiegała pod hasłem „woła mnie zapłocie.”

       Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór do naśladowania w walce o patriotyzm do swojej ojczyzny. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Jan Król nie tylko był poetą ludowym, ale też wychowawcą. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu społeczeństwa  Nielisza. Uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandaró oraz odśpiewania hymnu szkoły.  

      Następnie pan dyrektor w swoim przemówieniu nawiązał do uroczystości nadania imienia szkole podstawowej i przekazania sztandaru dnia 11 września 2014roku. Wspomniał naszego patrona jako człowieka, który wszystko co czynił, czynił myśląc o innych, a przede wszystkim o Polakach. O swoim narodzie, jakże doświadczonym przez wojny. Walczył piórem, zostawiając nam wiersze, jako swój szacunek i umiłowanie ojczyzny - Polski. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili program słowno-muzyczny. Występ podobał się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wśród licznie zgromadzonych nauczycieli, uczniów byli goście przedstawiciele lokalnej władzy i świata kultury Gminy Nielisz. Jesteśmy dumni, że od czterech lat nasza szkoła nosi imię człowieka, jakim był Jan Król. Nasz patron to dla nas przykład i wyzwanie, by nie szczędzić sił, dając swój wkład w budowanie patriotyzmu. Powinniśmy budować swoje życie na wartościach, które zapewnią nam szczęście, pełny rozwój naszej osobowości i rozwój społeczeństwa.

  Opr. Edyta Karpiuk

   

 • Korowód Niepodległości

  Korowód Niepodległości
  08.06.2018

  Korowód rozpoczęliśmy przed dziedzińcem szkoły podniesieniem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego.

  Aby stworzyć podniosły nastrój tej uroczystości uczennice klasy piątej przygotowały krótki montaż poetycki. Następnie wszystkie klasy ustawiły się do wymarszu. Korowód otwierała i zamykała grupa młodzieży niosąca flagę narodową. Barwny korowód z biało-czerwonymi balonami, wstążkami, kwiatami przeszedł głównym traktem gminy Nielisz. Przemarsz młodzieży zabezpieczała miejscowa policja, ochotnicza straż pożarna oraz pomoc medyczna z miejscowego ośrodka zdrowia.

  Korowód wzbudził entuzjazm i duże zainteresowanie mieszkańców. / zobacz zdjęcia z Korowodu /

   

 • Poloneza czas zacząć...

  Poloneza czas zacząć...
  08.06.2018

   Dla uczczenia 100 - tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu postanowiły wspólnie ustanowić Rekord Polski w największej liczbie osób tańczących Poloneza.
  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu 08 czerwca 2018 roku o godz. 11.00 zaczęli tańczyć Poloneza.
  W tańcu uczestniczyły 72 pary, odświętnie ubranej młodzieży szkolnej.
  Taniec trwał 7 minut i 43 sekundy. Próbie bicia rekordu przyglądała się pozostała część społeczności szkolnej, która burzą oklasków nagrodziła tańczących. /Zobacz zdjęcia z Poloneza/

 • V edycja Konkursu DOŚWIADCZ FIZYKI

  V edycja Konkursu DOŚWIADCZ FIZYKI
  30.05.2018

  W środę, 30 maja 2018r odbył się finał V edycji konkurs DOŚWIADCZ FIZYKI organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jan Króla w Nieliszu we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS  w Lublinie.
  Głównym celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania fizyką wśród młodzieży klas siódmych szkół podstawowych oraz  klas gimnazjalnych. Uczniowie zgłaszali samodzielnie przygotowane doświadczenia,  które można było wykonać za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku lub urządzeń i zestawów zbudowanych prostymi metodami.

  W tym roku zgłoszono 48 doświadczeń ze szkół z  południowo - wschodniej  części  regionu  lubelskiego. Do finału zakwalifikowano 22 doświadczenia z 13 szkół, które zaprezentowano przed komisją, uczestnikami i publicznością w Szkole Podstawowej im. Jan Króla w Nieliszu.

  Zmagania uczniów oceniali:

  • Pan dr Waldemar Berej - Kierownik Pracowni Dydaktyki Fizyki UMCS (przewodniczący),
  • Pan Marek Budziński - pracownik Instytutu Fizyki UMCS
  • Pan Leszek Bober –Dyrektor, nauczyciel fizyki Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim,
  • Pan Andrzej Mazurkiewicz - nauczyciel fizyki w 1 Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu,

  Zdaniem komisji tegoroczne doświadczenia były ciekawe i wybór najlepszych trudny.

  • I miejsce otrzymał Kacper Mazurk ze Szkoły Podstawowej im Jana Króla w Nieliszu za „Karuzelę Helmholtza
  • II miejsce otrzymał Karol Typiak ze Szkoły Podstawowej im Jana Króla w Nieliszu za wykonany  „Generator Van de Graaffa” i prezentację doświadczeń z jego udziałem.
  • III miejsce -  Paulina Misiarz uczennica Szkoły Podstawowej w Sułowie za doświadczenie „Absorpcja promieniowania
  • IV miejsce  - Ewa Buczkowska ze Szkoły Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim za prezentację doświadczeń „Tornado w butelce
  • V miejsce - Mateusz Popielec ze Szkoły Podstawowej w Michalowie za doświadczenie „Napięcie powierzchniowe”.
  • VI miejsce Katarzyna Grzyb z Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej za „Domowy głośnik

  Ponadto wyróżnienia otrzymali:

   

  • Weronika Bartoszczyk ze  Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu za doświadczenie „Uciekające kulki”.
  • Jakub Ferenc ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim za „Wahająca się świecę”
  • Zofia Gnieciak ze Szkoły Podstawowej w Michalowie za doświadczenie: „Gdzie jest sadza?”
  •  Piotr Rataj ze Szkoły Podstawowej w Sułowie za samodzielnie wykonaną i prezentację „Cewki Tesli”

  Wszyscy uczestnicy dostali nagrody i upominki.
  Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za pomoc w przygotowaniu i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

   

  Zobacz:

 • Gala wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Mój szkolny kolega z Misji" - Niepokalanów 2018 r.

  Gala wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Mój szkolny kolega z Misji" - Niepokalanów 2018 r.

     Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu w roku szkolnym 2017/2018 wzięła udział  w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z Misji”. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zaangażowali się w akcję pozyskiwania środków na remont i wyposażenie szkoły w wiosce Mann w Republice Środkowoafrykańskiej. Organizatorem konkursu jest Dzieło Pomocy "Ad Gentes" w Warszawie.
     Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursu odbyła się 29 maja 2018 roku w Niepokalanowie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego. Eucharystii przewodniczył i homilię  wygłosił ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.


  Nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii charytatywnej klasa VII i gimnazjum.
  II miejsce w kategorii literackiej zajęła nasza uczennica Emilia Stefańska z klasy V.


  Dyplomy i nagrody wręczał ks. bp Jerzy Mazur oraz ks. dr Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.
  Po zakończonej uroczystości wszyscy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek i zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny.

  Nasza szkoła znalazła się w ścisłej czołówce konkursu w skali ogólnopolskiej co jest dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem. Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom i ludziom dobrego serca, którzy włączyli się do akcji i dzięki Wam osiągnęliśmy sukces. Dziękujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.                                                                                                                                                                          Stanisława Król

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu
  Nielisz 278
  22-413 Nielisz
 • 84 63-12-703

Galeria zdjęć