Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu
  Nielisz 278
  22-413 Nielisz
 • 84 63-12-703

Administrator strony:

Agnieszka Długosz

e-mail kontaktowy: spnielisz278@wp.pl

Niedziela 22.04.2018

Informacja

Szkoła Podstawowa w Nieliszu prowadzi jawny rejestr zbiorów danych, który jest do wglądu w sekretariacie szkoły.

Informacje dla rodziców

Dzień otwary w szkole dla rodziców w roku szkolnym 2017/2018  przypadać będzie na 25 dzień każdego miesiąca.

Zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków.pdf

Logopeda szkolny

Informacja logopedyczna

                 Terapia logopedyczna

Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Dni ustawowo wolne od pracy:


• Wszystkich Świętych – 1 listopada 2017 r.
•Narodowe Święto Niepodległości-11 listopad 2017 r.
• Boże Narodzenie – 23 – 31 grudnia 2017 r.
• Nowy Rok – 1 stycznia 2018 r.
• Trzech Króli – 6 stycznia 2018 r.
• Wielkanoc – 29.03. – 03.04. 2018 r.
• Święto Pracy – 1 maja 2018 r.
• Święto Konstytucji Trzeciego Maja – 3 maja 2018 r.
• Boże Ciało – 31 maj 2018 r.
• Ferie zimowe 29 stycznia – 11 luty 2018 r. (lubelskie)
• Ferie letnie 23.06. – 31.08. 2018 r.


Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

• 02.11.2017 r. (czwartek)
• 03.11.2017 r. (piątek)
• 30.04.2018 r. (poniedziałek)
• 02.05.2018 r.(środa)
• 04.05.2018 r. (piątek)
• 18 - 20. 04. 2018 r. egzaminy gimnazjalne

 • 17.03.2018

  17 marca 2018r trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w turnieju o tytuł  „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed”. Turniej odbył się na terenie Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu podczas eventu z racji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.
  Drużyny z naszej szkoły to:

  1. Gabriela Misiarz i Michał Jachorek klasa I b – wychowawca Małgorzata Pawlak – Warchoł,
  2. Sandra Pomarańska i Karol Małek klasa I b – wychowawca Małgorzata Pawlak – Warchoł,
  3. Maja Jaworska
 • W dniu 12 marca 2018 roku  rozdaliśmy nagrody w V edycji  wewnątrzszkolnego  konkursu plastycznego dla przedszkolaków  „ Moja ulubiona bajka”.  Celem konkursu było zachęcenie  rodziców do  czytania bajek dzieciom   oraz  wspólnego wykonywania prac plastycznych – ilustracji do bajek.

  W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa ilość przedszkolaków- otrzymaliśmy aż 49 prac. Komisja konkursowa postanowiła, że żadna praca nie zostanie odrzucona , ponieważ każda  wymagała wysiłku  i  zaangażowania zarówno dzieci jak i rodziców. Jednak ze względu na estetykę i wkład pracy wyróżniono dzieła, które zawisły  w naszej galerii. Wystawę  prac można podziwiać w holu głównym naszej szkoły.

 • 07.03.2018

   

    Od 6 marca 2018r. uczniowie klas I biorą udział w Programie Powszechnej Nauki Pływania.

  Udział w tym programie zadeklarowało 100 % pierwszoklasistów. Główne cele tego programu to: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania oraz profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy.
  W każdy wtorek wyjeżdżamy na basen do Krasnegostawu. Tam  pod okiem  instruktorów uczniowie oswajają się z wodą i nabywają umiejętność pływania. Do pomocy przy wyjazdach bardzo chętnie angażują się rodzice.

 • Kochani!

  Nasza koleżanka potrzebuje pomocy. Dziś ona, jutro możesz to byc ty.

  Dnia 11 marca  2018 w naszej szkole organizowana jest akcja charytatywna „Dla Mai”, więc weź sprawy swoje ręce:

  • przyjdź z rodzicami na aukcję prac pokonkursowych „Na anielskich skrzydłach”,
  • przyjdź z rodzicami na mecze w piłkę nożną jako kibic,
  • przyjdź z rodzicami i wrzuć do puszki pieniążek ”od serca z sercem”.

  Program akcji:

  • Od godz. 10.00.  rozgrywki w piłkę nożną
  • Od godz. 14.00 aukcja p
 •        W dniu 28 lutego w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny Mobilnego Planetarium. Na wstępie Pan Kometa opowiedział nam o kosmosie, pokazał  przyrządy astronomiczne używane w dawnych czasach i wyjaśnił do czego one służyły, wspomniał też o naszym słynnym astronomie Mikołaju Koperniku. Pokazał  nam lunetę, model  rakiety i promu kosmicznego oraz wyjaśnił  na jakich zasadach one działają.  Dzieci miały możliwość obejrzenia, a nawet sprawdzenia dotykiem różnych  meteorytów. Prowadzący z
 •         13 lutego 2018 r. w auli naszej szkoły odbyło się rozstrzygnięcie VII Gminnego Konkursu Plastycznego „Na Anielskich Skrzydłach”. Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury  w Nieliszu. Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z gminy Nielisz. Tego roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac bo aż 204 w dwóch kategoriach: prace na płaszczyźnie oraz formy przestrzenne.

  Wśród laureatów konkursu było wielu uczniów naszej szkoły, a ich piękne i niezwykłe oryginalne prace znajdują się na

 •   W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Króla z oddziałami gimnazjalnymi w Nieliszu przystąpiła po raz pierwszy do Ogólnopolskiego Konkursu „Mój  Szkolny Kolega z Misji”. Na wstępie realizacji tego przedsięwzięcia wybraliśmy kategorie uczestnictwa: literacka, plastyczna, muzyczna, i charytatywna. Nauczyciele i wychowawcy poinformowali o tym konkursie uczniów podczas lekcji wychowawczych i innych zajęć edukacyjnych. W czasie Tygodnia Misyjnego uczniowie oglądali filmy „Dzieci Afryki” oraz „Afrykańska szkoła”. 13 listopada 2017 roku odbyła się animacja misyjna. Naszą szkołę odwiedzili o. Bogusław Żero Misjonarz Afryki oraz s. Cecylia Bachalska Misjonarka Afryki Siostra Biała. Pragnęliśmy w ten sposób ukazać młodzieży problemy, z którymi borykają się ich rówieśnicy w Afryce, wzbudzić poczucie więzi z ludźmi potrzebującymi pomocy, zachęcić do aktywnego uczestnictwa w akcjach charytatywnych. Następnie opracowaliśmy  szczegółowy plan działań, dotyczący kategorii charytatywnej. 

 •    W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji„ uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu kolędowali 28 stycznia w Kościele św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach oraz św. Antoniego w Radecznicy. Koordynatorem konkursu jest Pani Maria Koprowska. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, całego chórku, solistów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobności zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

 •     Dzień Babci i Dziadka obchodzony corocznie w naszej placówce jest bardzo ciepłym i serdecznym dniem,  mimo dość niskich temperatur na dworze. W tym roku dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków  na  tą wspaniałą uroczystość dnia 24 stycznia.

   

      Zaproszeni  goście licznie przybyli, by podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła grupa maluchów  swoim występem artystycznym. Następnie grupa pięciolatków przedstawiła inscenizację „Przyjaciele Bałwanka”, a na końcu wystąpiły
 • Znalezione obrazy dla zapytania ornamenty boże narodzenie Dwa dni dzieliło nas do Świąt Bożego Narodzenia, które spędziliśmy w gronie najbliższych nam osób – naszych rodzin. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy to również jedna wielka rodzina. W naszej Szkole Podstawowej im. Jana Króla świąteczna atmosfera zapanowała już 22 grudnia. Tegoroczna Wigilia miała szczególny charakter, gdyż gospodarzem był Wójt Gminy Nielisz Adam Wal oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Króla. Przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele Instytucji działających na terenie gminy, Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu wraz z gronem pedagogicznym i uczniami. Wszyscy razem zebrali się w nowo otwartej hali, by wspólnie kolędować. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje z żywymi, pachnącymi lasem choinkami , przystrojonymi niepowtarzalnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami. W sali, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestników szkolnej wigilii był również tradycyjny żłóbek pachnący prawdziwym sianem. Jasełka przygotowali uczniowie obu szkół Gminy Nielisz. Mali artyści odgrywali różne sceny przybliżające dzieje narodzin Pana Jezusa. Pastorałki, kolędy i skłaniający do refleksji występ uczniów wprowadziły wszystkich zebranych w klimat tych najpiękniejszych polskich świąt. Każda scena zakończona była kolędą lub pastorałką. Również bogata sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt. Po jasełkach było składanie życzeń przy opłatku, śpiew kolęd  i p

 • W dniu 21 listopada 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Nieliszu udali się z wizytą  do szpitala w Biłgoraju. Celem wyjazdu było uwrażliwienie uczniów na potrzeby ludzi chorych i cierpiących, wzbudzenie empatii i zachęcenie do niesienia im pomocy. Młodzież odwiedziła Oddział Wewnętrzny i Pediatryczny. Zapoznała się z pracą personelu medycznego, prowadziła rozmowy z pacjentami, pocieszała ich, wspierała dobrym słowem, pomagała osobom potrzebującym.  Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. 

 •    Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Anny Antoszek, Jolanty Czyż i Jana Pańczyka. Oprawa muzyczna –Edyta Karpiuk, dekoracje – Justyna Malinowska i Renata Poździk.

  Uczniowie klasy VI i IIIa Szkoły Podstawowej oraz  II Gimnazjum przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

 •    Dnia 15 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W tym roku do pasowania przystąpiło 34 nowych przedszkolaków w wieku od  3 do 6 lat. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ  przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

     Dzieci zanim przystąpiły do pasowania musiały pochwalić się zdobytymi  dotychczas umiejętnościami. Najpierw nasze maluchy, czyli 3 i 4 latki pokazały to, czego się do tej pory nauczyły, a potem starsze dzieci zaprezentowały swój repertuar i  trzeba przyznać, że mimo wielkiej tremy poradziły sobie wspaniale. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i wtedy już Pan Dyrektor Dariusz Bryk rozpoczął pasowanie.  Wielkim lizakiem pasował każde dziecko na przedszkolaka, a pani Wicedyrektor Magdalena Stefańska wręczała dzieciom dyplomy i upominki oraz słodkości. Podsumowaniem całej uroczystości było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

 •    W dniu 13 listopada 2017 roku Szkołę Podstawową im. Jana Króla w Nieliszu odwiedzili o. Bogusław Żero – Misjonarz Afryki oraz s. Cecylia Bachalska – Siostra Biała Misjonarka Afryki. Misjonarze opowiadali o charyzmacie Ojców i Sióstr Białych czyli ewangelizacji Afryki oraz dialogu z islamem. Podzielili się także swoimi doświadczeniami na misjach. Opowiadali o życiu, radościach i trudach pracy misyjnej oraz wielkiej potrzebie modlitwy za misje i misjonarzy. Dużym atutem była mała galeria przedstawiająca mapę Afryki, batiki, ubiory afrykańskie z Tanzanii i Ugandy; przybory codziennego użytku oraz ręcznie wykonane zabawki. Wszyscy słuchali i oglądali z wielkim zaciekawieniem. Młodzież ubrana w stroje afrykańskie wraz z o. Bogusławem i s. Cecylią pozowała do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 •    W piątek 27 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania i Ślubowania Pierwszoklasistów. Ceremonia przebiegała z udziałem nauczycieli, rodziców i społeczności szkolnej. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan Dyrektor Dariusz Bryk. Wszyscy uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Stefańskiej i zostawili swój ślad w kronice szkoły. Nie zabrakło także upominków od rodziców, a dodatkową niespodzianką był słodki poczęstunek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu. 

 •       20 października 2017roku w Gminnym Domu Kultury w Starym Zamościu odbył się V międzygminny Konkurs Pieśni Ludowej. O godzinie 9.00 pani dyrektor GOK Katarzyna Król powitała gości i uczestników. Później rozpoczęły się przesłuchania Pieśni Ludowych. Wystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, chóry dorosłych. Podczas konkursowych prezentacji pieśni  ludowych – artyści postawili na utwory znane, ale także ukazali współczesną odsłonę pojęcia  pieśni  ludowej. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, nie mniej jednak werdykt został wydany. Nagrodę główną wyśpiewali nasi uczniowie z zespołem „ Iskierki”. Zaśpiewali dwie pieśni” Karolinka” i „ Pod Tatrami jest mój kraj”. Przepiękny występ, ciekawie przedstawiona  aranżacja  i  kolorowe stroje. Konkurs  bezsprzecznie ma w sobie aspekty edukacyjne i wychowawcze a w szczególności: zainteresowanie młodych ludzi dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami, uświadamianie i  rozumienie roli wartości narodowych w życiu człowieka. Pieśń ludowa  nie jest dzisiaj tylko pustym słowem, bo każdy, kto dobrze i uczciwie wykonuje swoją pracę, także i naukę, w pewnym sensie przyczynia się do propagowania naszego dziedzictwa kulturowego.

 • Dnia 19 października 2017 roku na Stanicy Wędkarskiej w Nawozie  odbyła się impreza plenerowa „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w której udział wzięły nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami. „Starszaki”, czyli dzieci 5 i 6 letnie doszły na stanicę w rajdzie pieszym, natomiast „maluchy”, czyli 3 i 4 latki dojechały szkolnym busem. Imprezę rozpoczęły konkursy z ziemniakiem w roli głównej: rzucanie ziemniakiem do kosza, przenoszenie ziemniaka na łyżce, wyścigi rzędów, bieg slalomem między pachołkami oraz zabawy z chustą animacyjną i piłką. Po tych wszystkich atrakcjach dzieci zasiadły do przygotowanego przez rodziców posiłku w postaci grillowanych ziemniaków i kiełbasek. Po krótkiej przerwie na odpoczynek  nastąpiły wspólne tańce i pląsy przy muzyce, do których zaprosiliśmy także rodziców.  Pogoda nam dopisała i humory też, więc i zabawa była znakomita. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy busami do szkoły. Wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej współpracy.

 • Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom  39 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, które odbyły się w środę 18 października w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu.

   

  Uczniowie  zaprezentowali krótkie obrazy z życia Świętego Jana Pawła II, począwszy od jego lat szkolnych, poprzez posługę kapłańską, a skończywszy na okresie pontyfikatu. Były to sceny zarówno zabawne, jak    i wzruszające, zachęcające do zadumy. Inscenizacja przybliżyła nam życie Ojca Świętego, jego osobowość, wrażliwość wobec drugiego człowieka oraz dystans do samego siebie  i funkcji, jaką przyszło mu pełnić. Służył nam za wzór, który wciąż pozostaje niedościgłym ideałem. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła był nie tylko wielkim Papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu każdego. Jako wielki człowiek, Polak, papież pozostawił bogate przesłanie dla ludzkości. Dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Był uosobieniem dobra, prawdy i mądrości. Jego cząstka powinna tkwić w każdym z nas.

 •  We wtorek 17 października 2017r. w nieliskim lesie odbył się Piknik Integracyjny zorganizowany przez Gminę Nielisz – Polak Kościuszko – niech słynie przez wieki. Czciliśmy pamięć wodza spod Racławic. Jakoby w drodze na wojnę przeciw Rosji zatrzymał się z wojskiem w tym miejscu na odpoczynek. Pamięci Jego mieszkańcy postawili Krzyż, który upamiętnia to wydarzenie. Obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów Szkół Podstawowych Gminy Nielisz.      

  Program Festynu oraz piękna pogoda tego dnia przyciągała Władze Gminy, uczniów, nauczycieli oraz rodziców do licznego udziału i aktywnego włączenia się do wspólnej zabawy. Program pikniku wzbogacały stanowiska obsługiwane przez pracowników CIS, które cieszyły się ogromnym powodzeniem: kiełbaska z ogniska, stoisko z herbatą i napojami. Pogoda dopisała - bez wiatru i deszczu, kilkanaście stopni ciepła, czyli idealnie, by aktywnie spędzić czas. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności. Historia pisze się sama , my jesteśmy po to, aby przekazywać z pokolenia na pokolenie fakty patriotyzmu i dawnych dziejów Polski.

 • Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku - jest wykształcenie”.                                                      Arystoteles

  W dniu 13.10.2017r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej. Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji, jak również zaproszonych gości przywitała piękna dekoracja, wprowadzająca zebranych w nastrój słonecznego, jesiennego dnia.

       Uroczystość otworzył Pan Dyrektor Dariusz Bryk witając uczniów, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: emerytowani nauczyciele, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Nowiński, Radny Powiatowy Pan Mieczysław Antoszek, absolwent naszej szkoły, Radny Pan Sebastian Paul, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Dudek wraz z Panem Zbigniewem Typiakiem i Radą Rodziców.  

 • 23 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Małgorzaty Rybak i Pana Adama Jarosza, udali się na rajd pieszy "Miłośników Roztocza", zorganizowany przez PTTK Zamość. W rajdzie uczestnoczyło łącznie 238 turystów.

 • 11 września obodziliśmy trzecią rocznicę nadania imienie Jana Króla Szkole Podstawowej w Nieliszu. Tego dnia zgromadzliliśmy się na auli szkolnej, aby krótką uroczystością uczcić to ważne wydarzenia w życiu naszej szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz, aby zapalić znicz i złożyć kwiaty na grobie naszego patrona. Znicze zapaliliśmy także przy tablicy upamiętniającej Jana Króla, znajdującej się na terenie szkoły.

 • Hosanna Synowi Dawidowemu - Obrazek 1Uroczystymi obchodami Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. To szczególny czas, który przypomina najważniejsze wydarzenia zbawcze.

   

 • III SPOTKANIA KULTURALNE TWÓRCZOŚCI IM. JANA KRÓLA W NIELISZU                                                                                             - Obrazek 1Tamto z daleka woła mnie zapłocie – Wiatrem, obłokiem jak wiośnianym wierszem I każde mi się z stamtąd jawi miejsce, Choćby najmniejsze, w biały dzień i nocą…Jan Król

   

      

 • „Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić

   to tylko jedno „MIŁOWAĆ”

   Jan Paweł II

   

  „PAMIĘTAMY” – pod tym hasłem  dnia 30.03.2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II, podczas którego w montażu słowno-muzycznym uczniowie szkoły podstawowej przypomnieli biografię św. ówczesnych czasów. Wierszem, piosenką i prezentacją krótkiego filmu "Historia Papieża Polaka" przypomnieli życie Ojca Świętego, które jest dla nas wzorem do naśladowania i przykładem prawdziwego człowieczeństwa.  

 •   Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1 29 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła czterdziestu sześciu uczniów z klas IV-VI. Wcześnie rano, bo o 5:45 zebraliśmy się pod szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż do naszej stolicy.
   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu
  Nielisz 278
  22-413 Nielisz
 • 84 63-12-703

Galeria zdjęć